BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Gossip

U lirua nga paraburgimi, reperi i njohur “bëhet i gjallë” në rrjetet sociale (Foto)

U lirua nga paraburgimi, reperi i njohur “bëhet i gjallë”

Vetëm disa ditë më parë Feronit Shabani i njohur si Fero, u dënua nga Gjykata e Gjilanit me 30 ditë paraburgim, për shkeljen “Shkaktim të rrezikut të përgjithshëm”, pasi shtiu me armë në një lagje të Gjilanit. Akoma pa u plotësuar koha e dënimit Fero ndodhet jashtë qelisë. Këtë e ka bërë të ditur vetë reperi me anë të disa “story-ve” në Instagram.

Ai është shfaqur me zë dhe figurë, madje ka treguar edhe disa dokumente ku duket se ka marrë vizën angleze. “Kosova ime e dashur do të më mungoni për disa kohë,”-shkruan Fero.

Mesa duket reperi pas daljes së tij nga paraburgimi do të qëndrojë një kohë në Britaninë e Madhe, por a për punë apo jo këtë nuk dimë ta specifikojmë akoma.

Në paraqitjen e tij në rrjetët sociale, Fero ka përshëndetur edhe avokatin e tij.

Kujtojmë që ky nuk ishte rasti i parë që Feronit Shabani arrestohej në pak kohë. Reperi në gusht të vitit që sapo lamë pas vuajti dënimin me paraburgim.

Atë kohë Fero ishte arrestuar për shkak se u filmua duke sulmuar një person në makinën e tij.

Asokohe avokati i reperit shtoi se personi në makinë kishte vendosur një këngë të Unikkatilit, ku në të shahej dhe ofendohet rëndë Fero.

“Personi brenda veturës ka qenë duke lëshuar një këngë të Unikkatilit, në të cilën reperi Fero shahet dhe ofendohet rëndë dhe mu përmes së saj, ai e ka provokuar Feron, ku ky i fundit nuk e ka duruar presionin dhe ka nisur konfliktin në afekt. Personat që i ka sulmuar as ky nuk i njeh, pasi rasti ka ndodhur pa paramendim, pra nuk ka të bëjë me ndonjë hasmëri”, nënvizoi avokati Halimi.