BREAKING NEWS

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të gjithëve: Vetëm këto do jenë ditët e pikut, ndërsa lajmi i mirë është se numri i të prekurve do të ulet...

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të
x

Gossip

U nda nga jeta para pak ditësh/ Ku kishte përfunduar pasuria 61 milionë dollarësh e ikonës së Hollywood, djali nuk iu beson syve kur shikon testamentin

U nda nga jeta para pak ditësh/ Ku kishte përfunduar pasuria 61

Kirk Douglas zgjodhi t’ia linte pjesën më të madhe të pasurisë së tij prej 61 milionë dollarësh për bamirësi, duke e lënë djalin e tij Michael pa asgjë.

Douglas u nda nga jeta në fillim të këtij muaji në moshën 103-vjeçare.

Dhe ai dëshironte që shumën prej 50 milionë dollarësh ta jepte për bamirësi.

Përfituesit përfshijnë Universitetin Saint Lawrence, Sinai Temple, Kirk Douglas Theatre dhe spitalin e fëmijëve në Los Angeles.

Por në testament nuk i la asgjë djalit të tij 75-vjeçar, Michael.

Aktori njoftoi vdekjen e babait në një postim në Instagram më 5 shkurt, ku publikoi disa foto të ikonës së Hollywood me anëtarët e familjes.

Douglas është fitues 3 herë i çmimit Oskar dhe është i njohur për rolet e tij në “Spartacus” dhe “Ace in the Hole”.