BREAKING NEWS

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje të reja: Ja ku qëndron problemi! Kikia: Totalisht e pafalshme për drejtësinë, skema më e madhe pas firmave piramidale

Çështja e pensionistëve milionerë, Kryemadhi zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe nxjerr aferën me firmën e Edi Ramës: Arben Ahmetaj...

Skema e mashtrimit me inceneratorët, Monika Kryemadhi flet me emra dhe
x
BREAKING NEWS

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”, Kryehetuesi i komunizmit zbulon pse kërkohej arrestimi i gjyshit të Edi Ramës

“Ishte 82 vjeç, kryeministri sapo kishte mbaruar si student”,
x
BREAKING NEWS

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe gjëra të tjera që nuk i kam publikuar ende, institucionet nuk më kthejnë përgjigje edhe pse...

Inceneratori i Tiranës/ Monika Kryemadhi paralajmëron: Kam filmime dhe
x
BREAKING NEWS

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i bën thirrje qeverisë: Kjo vjen si rrjedhojë e...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku Alimehmeti shpjegon situatën dhe i
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja e Ilir Metës

Skandali me inceneratorët, Kryemadhi: Mua nuk tregonte njeri, se jam gruaja
x
BREAKING NEWS

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Ja cili është kryebashkiaku që nuk do rikandidojë dot në zgjedhjet e ardhshme pasi do të jetë nën hetim

Skandali me inceneratorët, ish-deputeti plas deklaratën e fortë:
x
BREAKING NEWS

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh më”, Monika Kryemadhi kapet keq me Klodiana Lalën: Mos bëni zhurmuesin, ik shko në..

“Po bën avokaten e Klodian Zotos, s’do flasësh
x

Gossip

“U futën edhe te dysheku, unë sot jam e ndarë për shkak të Drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit”/ Balerina e njohur bën rrëfimin e fortë të jetës së saj: Këto janë gjëra që kanë dalë në gjyq

“U futën edhe te dysheku, unë sot jam e ndarë për

Ditën e djeshme në programin ‘Abc e Pasdites’ me Ermal Peçin ishte Linda Kalemi, e cila tregoi jetën që prej 30 vitesh ka ndërtuar në Turqi, por edhe të shkuarën në Shqipëri si balerinë.

Linda pohoi se ishin pikërisht paragykimet dhe “bërrylat” që ndikuan jo vetëm në jetën profesionale por dhe personale të saj.

“Unë sot jam e ndarë vetëm për arsyen e njërit, të drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit që unë do ta them në thonjza ‘ka hyrë deri në dyshek’, pra hyn deri në marrëdhëniet burrë dhe grua, dhe kur nuk i ecën thërret vjehrrin t’i thotë ‘hajde se unë do të ankohem për nusen tënde’. Këto janë gjëra që kanë dalë në gjyq, unë i përjetova këto. Këto janë probleme që duhen rrahur në shoqëri edhe pa thënë emra.”

Ajo shtoi se është djegur më tepër nga çdo balerinë nga listat jashtë shtetit. Ajo kujton se ishte partnere e solistëve qëndror të ansamblit dhe është djegur më tepër nga të gjithë artistet e tjera dhe kjo ndikonte atëherë deri në familje.

“Kur unë isha në linjë të parë, në krah të Lili Çingut, Mediha Lubonja që janë ikona, unë jam në rresht me to dhe unë digjem me listat jashtë shtetit.”