Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U tha se ishte e përzgjedhura e Ardit Gjebreas tek ‘Kënga Magjike’, flet gazetarja e njohur dhe i surprizon të gjithë

Postuar: 18/07/2019 - 11:20

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi i anëtarit të pestë të jurisë së spektaklit "Kënga Magjike". Siç u mësua pjesë e jurisë së artistëve të rinj këtë vit do të jenë Arben Skënderi, Armend Rexhepagiqi, Jonida Maliqi, Enkel Demi dhe Dalina Buzi.

Mirëpo, kjo e fundit ka reaguar nëpërmjet një postimi në Instagram dhe ka hedhur poshtë lajmet se do të jetë pjesë e jurisë së Kënga Magjike.

“Sqarim për mediat. Nuk jam në jurinë e Kënga Magjike. Gjithmonë është kënaqësi të bashkëpunoj me Arditin por prapa skene jo përballë saj. Paqe! Dalina”, ka shkruar Buzi.

Nuk dihet nëse Dalina do të zëvendësohet me dikë tjetër apo juria e artistëve të rinj do të përbëhet nga 4 anëtar. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 11:12

Këngtarët Era Rusi dhe Ylli Baka kanë publikuar këngën e re dedikuar tërmetit të 26 nëntorit duke u solidarizuar me dhimbjen dhe me familjet e prekura nga tërmeti tragjik në Durrës, që u mori jetën 51 njerëzve.

Postuar: 08/12/2019 - 10:37

Fituese e kompeticionit “Kënga Magjike” u fitua nga këngëtarja Eneda Tarifa, me këngë

Postuar: 08/12/2019 - 10:24

Këngëtarja Genta Ismajli ka konfirmuar lidhjen me biznesmenin turk i quajtur Husen.

Postuar: 07/12/2019 - 23:52

Këngëtarja Eneda Tarifa është fituesja e festivalit “Kënga Magjike 2019”.Pas votimit

Postuar: 07/12/2019 - 23:43

Fifi është një ndër pretendetet kryesore për të fituar çmimin e parë në “Kënga Magjike&rdqu

Postuar: 07/12/2019 - 22:40

Reperi i njohur shqiptar Viktor Paloka, i njohur si Unikatil, ka humbur njeriun e tij të shtrenjt

Postuar: 07/12/2019 - 22:29

Aleksia Peleshi, vajza e ish-zv.kryeministrit Niko Peleshi ka publikuar lirbrin e saj të parë.&ld