BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Gossip

“U thye një pjesë e madhe e zemrës”, Georgina Rodriguez flet për herë të parë për humbjen tragjike të djalit

“U thye një pjesë e madhe e zemrës”, Georgina

Georgina Rodriguez është shprehur gjatë dokumentarit të saj në Netflix se humbja e djalit në prill ishte ‘momententi më i keq i jetës së saj’.

Modelja priste dy fëmijë binjakë me partnerin e saj futbollist Cristiano Ronaldo në prill kur ata dhanë lajmin e trishtë se djali i tyre kishte lindur i vdekur.

28-vjeçarja tregoi se pyeste veten se si mund të vazhdonte para por vetëm dashuria dhe mbështetja e familjes së saj bëri që ajo ta kapërcente ketë fatkeqësi.

Humbja shkatërruese e djalit të çiftit do të jetë një pjesë kyçe e sezonit të dytë dokumentarit të Georginës në Netflix-in spanjoll.

Në një pamje paraprake të sezonit të ri, i cili u shfaq për gazetarët në një festival spanjoll televiziv dhe radiofonik Rodriguez tha se ajo ditë ku gjithashtu solli në jetë dhe vajzën e saj binjake ishte një moment i vështirë,

“Jeta më ka dhuruar kaq shumë në një hapësirë ??kaq të shkurtër kohore,” tha ajo.

“Këtë vit kam përjetuar momentin më të mirë dhe më të keq të jetës sime në një çast. Një pjesë e madhe e zemrës sime u thye dhe pyeta veten se si mund të vazhdoja.

Përgjigjen e kisha më afër se sa mendoja. Shikova në sytë e fëmijëve të mi dhe atje pashë të vetmen mënyrë për ta bërë këtë, duke qenë të gjithë bashkë.”- rrëfeu modelja.

Georgina e humbi njërin prej binjakëve të saj gjatë lindjes më 18 prill.

Me anë të një deklarate çifti njoftoi humbjen e djalit të tyre:

 “Me pikëllimin tonë më të thellë njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që mund të ndiejë çdo prind.

Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi. Dëshirojmë të falënderojmë mjekët dhe infermierët për kujdesin dhe mbështetjen e tyreNe jemi të gjithë të shkatërruar nga kjo humbje dhe me mirësi kërkojmë privatësi në këtë kohë shumtë vështirë. Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë”.

Zonja Rodriguez e quajti vajzën e saj Bella Esmeralda ‘bekimin e saj të vogël të madh’ në një postim të veçantë për të në rrjetet sociale.