BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Gossip

'U vra sepse ishte shtatzënë me...', deklarata 'tronditëse' e babait të ish-partnerit të Princeshës Diana

'U vra sepse ishte shtatzënë me...', deklarata

Pas 25 viteve nga vdekja tragjike e Princeshës Diana, së bashku me partnerin e saj të atëhershëm Dodi Al Fayed, babai i tij pretendon se arsyeja e vërtetë e vdekjes së të dyve është se ata u vranë sepse ajo priste fëmijën e tij.

Sipas babait të Al Fayed, Mohamed Al Fayed, shërbimet e inteligjencës amerikane përdorën satelitët për të dëgjuar bisedat midis Diana-s dhe Dodit dhe audio nga të cilat zbuluan se ajo ishte në pritje të fëmijës së tij.

“E vërteta do të dalë një ditë. Provat do të tregojnë se ajo kishte një fëmijë nga djali im. Besoj se Diana dhe Dodi u vranë sepse ajo priste një fëmijë me një mysliman”.

Një autopsi do ta kishte konfirmuar këtë, por Mohamed deklaroi se organet e saj u hoqën pothuajse menjëherë pasi ajo u shpall e vdekur. Sipas Mohamed, ka më shumë se 100 dokumente dhe kaseta të klasifikuara që dokumentojnë lidhjen mes të dyve në një kasafortë në Fort Meade. Mohamed dëshiron që NSA t’ia dorëzojë regjistrimet mjekut ligjor mbretëror, Dr. Michael Burgess, për të rihetuar vdekjen e Diana-s.

Një tjetër prej informatorëve që Mohamed ka punësuar, thekson se Princesha e Uellsit po spiunohej nga kurora britanike, sepse ajo nuk ishte dakord për marrëdhënien e saj me Al Fayed, veçanërisht pas divorcit të denjë për media nga mbreti i tanishëm Charles III. Ata po planifikonin të martoheshin dhe Dodi i kishte blerë një unazë fejese, të cilën mund të zbulohet te kaseta.

“Ato përmbajnë gjithashtu biseda shumë të ndjeshme në të cilat ajo shpreh mendimin për ish-vjehrrin e saj, Princin Philip dhe detaje të lidhjes së saj të mëparshme me majorin James Hewitt. Ato janë mënyra e vetme për të provuar se Diana ishte në pritje të fëmijës së Dodit”.