BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Gossip

“Unë bërtisja”, Angela Martini dhe bashkëshorti biznesmen flasin pas arrestimit në Mykonos dhe tronditjen që pësuan: Gruaja ime nuk flinte dhe as hante

“Unë bërtisja”, Angela Martini dhe bashkëshorti

Pas arrestimit në Mykonos të Greqisë, Dragos Savulescu dhe Angela Martini, kanë dhënë një intervistë për median greke, “Protothema”. Pak javë më parë, autoritetet rumune lëshuan një urdhër arrest ndërkombëtar për bashkëshortin e modeles shqiptare.

Biznesmeni rumun akuzohej për përvetësim parash. Por ai nuk qëndroi gjatë në burg, pasi Gjykata në Syros refuzoi kërkesën për ekstradim, transferim i cili ishte refuzuar edhe më herët nga autoritetet italiane.

Ndërkohë gjatë intervistë, Dragos Savulescu e ka konsideruar një veprim të paligjshëm kërkesën e Rumanisë, duke e lidhur me kohën e Çausheskut. Ai nuk e lë me kaq, pasi ka vendosur që të ngrejë një padi kundër autoriteteve rumune.

“Gruaja ime as nuk mund të flinte dhe të hante. Shëndeti ynë, imazhi ynë, jeta jonë e biznesit u prek. Ne duhet t’i kërkojmë qeverisë rumune të paguajë për këtë dëm serioz dhe mendoj se kemi shumë arsye legjitime për ta pretenduar këtë”, tha bashkëshorti i bukuroshes shkodrane.

Dragos shtoi se “nuk ka dyshime se drejtësia e vërtetë do të mbizotërojë, ne jemi në Evropë, jo në Rumani. Rumania duhet të bëhet evropiane. Vendi ende jeton në kohën e Çausheskut. ”

Nga ana tjetër, modelja e njohur shqiptare ka treguar për natën ku ndodhi arrestimi i të shoqit në Mykonos. Ajo tregoi se si bërtiste, pasi policët ishin veshur si qytetarë normalë.

“Isha në panik. Nuk dija si të ndihmoja. Ne u treguam letrat tona italiane në stacionin e policisë, por për shkak se ato ishin të shkruara në italisht dhe anglisht, ata na thanë të kalonim natën në polici. Ne do të qëndronim në Mykonos nga 3 deri më 18 gusht, por nuk mund të ktheheshim në shtëpi deri javën e kaluar, kur kërkesa për ekstradim u refuzua”, ka zbuluar ajo.

Më të lexuarat