Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Vajzat kosovare janë të papara", Rita Ora mbështet publikisht Dafina Zeqirin dhe Tayna-n, zbuloni arsyen pse

Postuar: 13/08/2019 - 20:28

 Pas suksesit të këngës më të fundit nga Dafina Zeqiri dhe Tayna, artistja e njohur me famë ndërkombëtare, Rita Ora, nuk ka ngurruar t’i urojë vajzat në llogarinë e saj në rrjetet sociale. Rita ka ndarë në ‘Instagram-in’ e saj një foto të videoklipit, krah së cilës ka treguar se është shumë krenare për prejardhjen e saj.

 

“A mund të them që ne vajzat kosovare jemi kaq të mira, e dashuroj vendin prej nga jam. Dhe e adhuroj të shikoj femrat të kenë kontroll, të jenë vetvetja dhe të inspirojnë. Faleminderit vajza që përfaqësoni lirinë dhe që i shfaqni vajzave të tjera se është mirë të jenë të lira dhe tërheqëse në të njëjtën kohë”, ka shkruar Ora në postimin e saj më të fundit, i cili është ripublikuar më pas edhe nga vetë këngëtaret.

Me siguri fansat e vajzave janë emocionuar shumë pas këtij veprimi, i cili shpreh hapur vlerësimin e Ritës ndaj këtij projekti dhe dy këngëtareve. Edhe më parë Ora ka treguar me krenari prejardhjen e saj dhe faktin se Kosova mbart në vetvete shumë talente.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 23:47

Prej disa ditësh Blendi Fevziu ndodhet me pushime në Bahamas, nga ku ka postuar plot foto e video nga pamjet e mrekullueshme që të ofron natyra e plazhet atje.

Postuar: 17/08/2019 - 23:01

Këngëtari i njohur Erik Lloshi, kurorëzon me martesë dashurinë me partneren e tij Rominën.

Postuar: 17/08/2019 - 21:17

Rezarta Shkurta është një ndër femrat më me shije në shoëbizz, ajo është përfolur shumë në mediat

Postuar: 17/08/2019 - 18:30

Sjellja e Mihal Kokëdhimës, ndaj turistëve spanjollë, është bërë sot kryefjalë e mediave e rrjete

Postuar: 17/08/2019 - 15:08

Jemi mësuar t’i shohim çdo fundjavë në ekran, ndërkohë që njëra përlot teleshikuesit ditën

Postuar: 17/08/2019 - 12:48

Mund të cilësohet si një prej këngëtareve më të kritikuar adhe që ka bërë së tepërmi bujë në të g

Postuar: 17/08/2019 - 12:03

Pas lajmit në mediat e huaja për akuzat e disa grave që e akuzonin tenorin e famshëm Placido Domi