Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Varini njerëzit e bardhë”, ky është reperi i njohur që u gjobit me mijëra euro për këngën e publikuar

Postuar: 21/03/2019 - 19:36

Racizmi është një fenomen që është i pranishëm edhe në vendet e zhvilluara evropiane. Kjo mbase ngaqë një larmishmëri njerëzish synojnë të largohen nga vendet e tyre për arsye nga më të ndryshmet dhe ajo më të cilën ndeshen në vendin e ri nuk u pëlqen aspak.

Një reper francez është shpallur fajtor për nxitje të dhunës dhe është gjobitur me 5 mijë euro, për publikimin e videos muzikore që mban titullin “Hang Ëhite People”.

Nick Conrad, i cili është vetë-prodhuar, ishte pothuajse i panjohur për publikun francez derisa nxori klipin muzikor ku rrëmbeu, torturoi dhe vrau një person të bardhë.

Reperi Conrad ka mohuar akuzat dhe ka thënë se kënga është një koment për të mposhtur racizmin.

Videoja nëntë minutëshe u publikua në Youtube në shtator të 2018, por u hoq për shkak të përmbajtjes së dhunshme.

Aty duket një njeri i bardhë që qëllohet e torturohet nga reperi dhe bashkëpunëtori i tij. Atë e detyrojnë të kafshojë trotuarin dhe më pas e qëllojnë në kokë për të shkuar në veprimin e fundit, vetëvarjen.

Grupet kundër racizmit e kanë quajtur klipin një nxitje për dhunë dhe urrejtje racore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 16:43

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është një ndër emrat më të njohur të showbizit shqiptar, e cila vazhdimisht publikon në profilin e saj në Instagram foto e video me të voglin e saj, Fernandon.

Postuar: 20/04/2019 - 15:50

Aktori i njohur, ka treguar mbrëmjen e djeshme se përse nuk dëshiron të largohet nga Shqipëria.

Postuar: 20/04/2019 - 14:58

Këngëtarja me famë botërore dhe shumë e dashur edhe për publikun shqiptar Adele, ka konfirmuar nd

Postuar: 20/04/2019 - 12:34

Adi Krasta është një ndër emrat më të njohur të ekranit shqiptar, i cili në profilin e tij në Ins

Postuar: 20/04/2019 - 11:40

U ndodh shpesh personazheve të njohur të ekranit që të përballen me komente apo mesazhe të pakënd

Postuar: 20/04/2019 - 10:59

Ajo konsiderohet si vajza e motit më seksi në botë.

Postuar: 20/04/2019 - 10:18

Gjyshja e  Besit, Ija që të gjithë e njohim festoi mbrëmjen e djeshme 80 vjetorin.