BREAKING NEWS

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit të Ekspertëve: Duke nisur nga nesër do të...

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit
x

Gossip

Veshja tradicionale shqiptare pushton Eurovisionin, Anxhela Peristeri përshëndet të gjithë shqiptarët në botë, shkëlqen e tëra dhe ka një mesazh të fuqishëm që na bëri të gjithëve krenar

Veshja tradicionale shqiptare pushton Eurovisionin, Anxhela Peristeri

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri, që është shpallur fituese e festivalit të 59-të dhe do na përfaqësojë bindshëm në Eurovision këtë vit.

Faqja zyrtare e Eurovisionit në Instagram poston foton e Anxhela Peristerit, me veshjen krenare tradicionale shqiptare.

Mes ngjyrave të bukura të veshjeve tradicionale shqiptare Peristeri përmes atij postimi ka përshëndetur edhe të gjithë shqiptarët në botë.

Veshja tradicionale shqiptare pushton Eurovisionin, Anxhela Peristeri

Shikoni këto fotot mahnitëse të Anxhela Peristerit. Ajo përshëndet të gjithë shqiptarët në botë”, shkruan faqja e Eurovizionit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)