BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Gossip

VIDEO/ Bujë në Gjermani, gazetarja prezanton lajmet me minifund, 'masakrohet' nga komentet dhe kritikat e forta

VIDEO/ Bujë në Gjermani, gazetarja prezanton lajmet me minifund,

Një bujë ka shpërthyer për minifundin rozë të gazetares Lisa Mitrucker, e cila prezanton emisionin televiziv “Heute – in Deutschland” (Sot në Gjermani)” në rrjetin shtetëror “ZDF”, pasi përveç kolegëve të saj, kritika të ashpra ka marrë nga “baronesha” e revistës së lajmeve “Tageschau”, Dagmar Berghoff.

Gazeta gjermane “BILD” komenton se, në rrjetin gjerman ku punon Miza Mitrucker, kodi i veshjes është më pak i rreptë pavarësisht se gazetarja moderon një emision lajmesh. Përveç kësaj, emisioni “Sot” i ZDF-së shfaqet çdo ditë në orën 14:00, kryesisht me çështje sociale.

Mirëpo, 79-vjeçarja e emisionit të lajmeve “Tagesschau” të rrjetit ARD, Dagmar Berghoff, ka nxituar të shprehë pakënaqësinë e saj të fortë me paraqitjen me veshje të prezantueses gjermane.

"Mendoj se një fund i shkurtër ose një bluzë me një dekolte është e papërshtatshme për një spikere lajmesh," thotë ajo. 

Deklaratat e saj kanë një rëndësi të madhe në Gjermani, pasi një gazetare e caktuar është gruaja e parë që prezantoi një buletin lajmesh në një lokomotivë të Eurozonës, më 16 qershor 1976. Ndonëse është tërhequr nga eventet televizive, opinionet e Berghoff-it gjithmonë “vlejnë”, siç komenton botimi gjerman.