BREAKING NEWS

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos heqjen e koalicioneve, Basha dhe amerikanët lënë në baltë presidentin

Fundoset Meta, Kuvendi rrëzon dekretin për Kodin Zgjedhor dhe vulos
x

Bota

Video që po shpërndahet me shpejtësi/ Katër persona të armatosur hyjnë brenda një shtëpie për ta grabitur, por reagimi i vogëlushit 5-vjeçar i befason të gjithë

Video që po shpërndahet me shpejtësi/ Katër persona të

 Katër burra të armatosur kanë hyrë brenda një shtëpie për ta grabitur, por janë befasuar nga reagimi i vogëlushit 5-vjeçar të kësaj shtëpie.

Një djalë pesë vjeçar është kapur në video duke luftuar me një person të armatosur ndërsa katër burra hynë në shtëpinë e familjes së tij, s

Departamentit të Policisë së South Bend ka publikuar ??videon nga pushtimi në shtëpi, ngjarje e cila ndodhi më 30 shtator, dhe bën një apel për publikun për të gjetur të dyshuarit e përfshirë në çështje.

Katër burra dhe të paktën tre prej tyre të armatosur me armë zjarri, hynë brenda shtëpisë së familjes rreth 10:30 në mëngjes në lagjen Westside të South Bend, Indiana, pasi një fëmijë iu përgjigj derës, sipas Departamentit të Policisë.

Në video, dy burra me kapuçë mund të shihen menjëherë duke kërkuar në dhomën e ndenjes, ku një grua duket se po hekuros rrobat në dysheme me dy fëmijë të vegjël që qëndrojnë pranë divanit.

Njëri nga personat e armatosur mban armën vetëm disa metra larg fytyrës së gruas ndërsa ajo bie përsëri në një karrige përpara se djali 5-vjeçar para se të fillonte ta godiste atë nga pas.

Një tjetër i armatosur më pas vjen për të ndihmuar përpara se të shkojë në një dhomë tjetër ndërsa djali shihet duke hedhur një objekt në drejtim të një prej të dyshuarve.

“Kjo video është jashtëzakonisht shqetësuese”, tha Departamenti i Policisë South Bend në një deklaratë shoqëruese të videos. “Ju mund të shihni një djalë të vogël duke goditur një nga të dyshuarit e armatosur ndërsa ai përpiqet të mbrojë shtëpinë e tij. Është detyra jonë tani ta mbrojmë atë. ”