Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIP-at shqiptarë që agjerojnë muajin e Ramazanit

Postuar: 16/05/2018 - 12:31

Mes tyre, ndonëse për ne tingëllon pak e çuditshme, ka edhe shumë personazhe publikë. Siç janë këngëtarët për shembull, të cilët megjithëse kanë muajt më të ngjeshur të punës me koncerte, përsëri nuk heqin dorë nga besimi dhe më besimtarët prej tyre nuk heqin dorë as nga agjërimi.

Disa nga emrat e këngëtarëve që do të agjërojnë gjatë këtij muaji e që janë një pjesë e mirë e këngëtarëve si: Leonora Jakupi, Violete Kukaj, Xuxi, Arta Bajrami, Teuta Kurti, Jericho,Sidrit Bejleri, Gili, Big Mama, Adrian Gaxha,Lindon,  Shpat Kasapi etj.

Poashtu ë devotshëm ndaj besimit Islam janë edhe disa nga reperët shqiptarë si Ledri Vula, Lyrical Son, Mc Kresha, Gold Ag, të cilët megjithëse të angazhuar me koncerte përsëri e kanë gjetur mënyrën për të agjëruar. Po ashtu në mesin e të famshmëve që agjërojnë janë edhe aktorët Naser Rafuna dhe Dardan Gashi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2018 - 11:15

Ajo është një nga njerëzit më të famshëm në planet. Por duket se një karrierë në botën e muzikës nuk është e mjaftueshme për Queen Bey e cila thuhet se ka blerë një kishë në New Orleans.

Postuar: 21/05/2018 - 08:39

Sokol Balla është një ndër gazetarët më të suksesshëm në media. Por padyshim që askush nuk e njeh vëllain e tij më të vogël.

Postuar: 21/05/2018 - 08:28

Gugu është një ndër këngëtaret më të komentuara në media për shkak të deklaratave të saj. Ndërsa pak ditë më parë ajo bëri me dije për fansat se është në pritje të ëmbël.

Postuar: 21/05/2018 - 07:21

Me rolin e tij si “Bamsi”, në serialin super të ndjekur “Ertugrul”, aktori turk Nurettin Sönmez është kthyer në një nga të preferuarit e publikut.

Postuar: 20/05/2018 - 22:34

Moderatori i njohur Rudi Hizmo, ka hapur zemrën dhe ka rrëfyer për herë të parë publikisht tërheqjen që ka ndaj deputetes demokrate Grida Duma.

Postuar: 20/05/2018 - 21:48

Ditën e djeshme, miliona njerëz nga e gjithë bota ndoqën ceremoninë e martesës së Princit Harry dhe Meghan Markle.

Postuar: 20/05/2018 - 20:54

Foto e zhveshur në dush. Poza seksi dhe provokuese me një trup përrallor.