BREAKING NEWS

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar se të prekur me koronavirus, ja 3 qytetet me numrin më të madh të infektimeve

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar
x

Gossip

“Virusin e hodhën me aeroplanë”/ Albërije Hadërgjonaj i befason të gjithë me deklaratën e saj, tregon betejën me COVID dhe recetën që përdori: Nuk i duroja dot dhimbjet!

“Virusin e hodhën me aeroplanë”/ Albërije

Këngëtarja e njohur shqiptare, Albërije Hadërgjonaj ka folur për betejën e saj me Covid-19.

Në një intervistë për emisionin “NIN”,  ka treguar se është prekur nga Covid në shkurt të vitit të kaluar kur ishte në SHBA. Ajo rrëfen se e ka kaluar me simptoma të rënda dhe se ishte shtruar në spital.

“Ka qenë një periudhë e frikshme, unë isha në një shtëpi vetëm dhe njerëzit vdisnin. Dhe aty më ka zhgënjyer Amerika pak sepse unë e dua Amerikën shumë dhe thoja: Si ka mundësi qe njerëzit te vdesin ne Amerike kështu, por edhe atje u bë çdo gjë politike, sepse merrnin 1.2 milion dollar për çdo pacient që ishte me COVID-19.

Mbaj mend thirra 911 për me më marrë edhe mu sepse isha krejt e paaftë për t’i përballuar dhimbjet e trupit dhe kur erdhën me më marrë, iu thash ‘ s'po mundem më nga dhimbjet’, pavarësisht se përpiqesha, me dhunë pija çajëra, limonë, zvarrë shkoja që t’i zija ato. Dua të falënderoj Zeqë Kuqin (babai i Yllka Kuqit) që janë familja ime e dytë.

Ai ka qenë non-stop me mua në telefon, ai është një kardiolog me një eksperiencë shumëvjeçare dhe janë miqtë e mi më të mirë. Unë merrja një tenxhere me ujë dhe fusja gjethe dafine me shumicë, unë bëja avull dhe hapeshin arteriet e mushkërive dhe në njëfarë forme merrja frymë, vitaminë C nga 2 miligramë në ditë merrja, një serup kolle sepse në Amerikë pa përshkrim të doktorit nuk të japin ilaçe”, ka treguar më tej Albërija.

Sakaq, këngëtarja ka hedhur akuza lidhje me shfaqen e Covid-19 duke thënë se ka qenë i orkestruar dhe jo në formë natyrore.

“Unë mendoj se ai virus kur u hodh në fillim, sepse ai është hedhur me aeroplanë, e kanë shkatërruar botën, ka qenë shumë intensiv dhe shumë i fortë dhe unë e kam përjetuar shumë keq, kështu që të kenë shumë kujdes njerëzit, sepse nuk është shaka. Sepse këtu thonë njerëzit ‘A shaka është, grip është, jo nuk është e vërtetë, është një virus që për ata që kanë një imunitet të dobët mund t’iu lejë pasoja nëse shpëtojnë, po mund t’jua marrin edhe jetën”, tha ajo ndër të tjera.

Më të lexuarat