BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh detajet e hetimeve për dosjet e bujshme dhe paralajmëron reprezalje si në Kroaci e Rumani

Nga “Gërdeci”, te Kompleksi Partizani, kreu i SPAK zbardh
x

Gossip

Vjen në Tiranë për të promovuar projektin e saj të radhës, njihuni me pasionin e çuditshëm të modeles së famshme shqiptaro-holandeze

Vjen në Tiranë për të promovuar projektin e saj të

Modelja shqiptaro-holandeze Amantia Van Holthe do të marrë pjesë në një agjenci mode në Tiranë.

Ajo ka lindur në 10 prill të 2002 në Den Haag të Hollandës, nga një baba hollandez dhe mamanë shqiptare.

Shkollen fillore e vazhdoi tek “Oranje Nassau” dhe e mbaroi në  “Benoo Nërdenhoutse School”. Amantia vazhdoj shkollën e mesme tek “Zandvliet College” dhe në vitin 2018 për arsyeje shpernguljeje në Amerike po ndjek “Gulf Coast High School” në Florida të SHBA-së.

Amantia që e vogel ka qenë shumë fotozhenike dhe e kishte pasion modën e modelimin dhe këtë e ka treguar duke bërë dizenjime të veçanta si dhe duke krijuar aksesorë të ndryshëm.

Prandaj ajo është e vendosur tashmë që të krijojë koleksionin e vet në dyqanin e saj të hapur së fundmi në Amerikë “Bio Neë York”.

Amantia gjithashtu ishte dhe imazhi i një kompanie të re në SHBA.

Ajo ka një pasion që nuk ka lidhje me modelingun...makinat e shpejta sportive dhe di t’i manovojë shumë mirë.

Modelja ndjen krenari dhe e pëlqen shumë Shqipërinë, njerëzit e muzikën e vendit të saj.

 

Më të lexuarat