BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Gossip

Vrasja e burrit me ngjyrë po ‘i vë zjarrin’ Amerikës, reagon e revoltuar Rita Ora

Vrasja e burrit me ngjyrë po ‘i vë zjarrin’ Amerikës,

Vrasja e George Floyd nga një oficer policie në Minneapolis është interpretuar nga shtetasit amerikanë si vrasje për shkaqe racore dhe ka nxitur protesta të dhunshme në rrugët e SHBA për dy ditë me radhë- protesta që priten të bëhen dhe më të mëdha në ditët në vijim.

Ndër artistët e shumtë që kanë reaguar për vdekjen e George, ishte edhe Rita Ora, këngëtarja shqiptare me anë të një postimi të bërë së fundmi në profilin e saj citon një thënie të Luther Kingut :“Vjen një kohë kur heshtja është tradhti”.

Rita nuk është e vetmja që ka reaguar në lidhje me vdekjen e Floyd, familja Kardashian, motrat Hadid, Justin dhe Hailey e shumë personazhe me ndikim në botë kanë dalë kundër veprimit të oficerit të policisë.