BREAKING NEWS

Autoriteti i Konkurrencës rrëzon marrëveshjen e Drejtorisë së Transportit dhe Tatimeve për rritjen e çmimit të patentës, e cilëson në kundërshtim me ligjin dhe paralajmëron se do monitorojë tregun 1 vit

Autoriteti i Konkurrencës rrëzon marrëveshjen e Drejtorisë
x
BREAKING NEWS

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i bashkisë Bulqizë u arrestua pasi prishi pazaret e Belinda Ballukut

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i
x
BREAKING NEWS

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në Britani? Çuçi ultimatum Bravernan dhe zbardh bisedimet e takimit: Të amnistohen shqiptarët të cilët punojnë në...

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në
x
BREAKING NEWS

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër, “Apeli” dënon me 25 vite burg Arsen Stojkun, autori është mik i Licëve, ja si ndodhi ngjarja

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër,
x
BREAKING NEWS

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me ‘ultimatum’ në banesën e të shumëkërkuarit në Durrës, por ‘surprizohet’ nga ajo çfarë i gjen babait të tij

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me
x
BREAKING NEWS

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si presidenti Vuçiç bashkëpunoi me hakerat izraelitë për të eliminuar nga politika liderin opozitar

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si
x
BREAKING NEWS

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh bërthamor në Evropë rrezikon të shpërthejë, ja si mund të përsëritet katastrofa “Fukushima”

Ndizen sirenat e alarmit në Ukrainë: Termocentrali më i madh
x
BREAKING NEWS

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po përgatitet për tre sulme “vdekjeprurëse” kundër Rusisë, ja plani i fshehtë për marrjen e Krimesë

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po
x

Gossip

Wanda Nara më në fund rrëfen arsyen e vërtetë të divorcit nga Mauro Icardi dhe zbulon çdo detaj!

Wanda Nara më në fund rrëfen arsyen e vërtetë të

Edhe pse zërat thonë se martesa e Wanda Narës dhe Mauro Icardit përfundoi për shkak të lidhjes së tij sporadike me aktoren argjentinase China Suarez, nuk është kështu. Siç ka rrëfyer edhe vetë Nara në një intervistë për revistën ‘Vanity Fair’:

Nuk e prisja, Mauro nuk më kishte dhënë kurrë arsye për të qenë xheloze. Ishte keq, por më pas kuptova që nuk jetojmë në një Përrallë të Disney-t dhe se disa gjëra mund të ndodhin. E kam njohur Mauron kur ishte 18 vjeç, nuk ishte me përvojë. Mendoj se për këtë arsye. Në fakt, pas faktit e kuptoi edhe më shumë se sa shumë më donte. E fala gabimin, problemi ishte tjetër.

Ajo më tej ka shpjeguar arsyet e kësaj ndarjeje:

Ne tashmë kemi nënshkruar divorcin. Mauro nuk donte dhe ishte shumë e vështirë, sepse unë ende e dua shumë. Por gjërat nuk po funksiononin, atmosfera ishte e keqe në shtëpi dhe në një moment i thashë: “Le të ndalojmë”. Bëmë dashuri deri në fund, pastaj shkova në Argjentinë. Kam bërë fushata reklamuese dhe kam drejtuar emisione televizive. Isha dy muaj larg, distanca nuk më ndihmoi.

Arsyeja kryesore e ndarjes së tyre ishte për shkak të shqetësimeve të Narës. Pasi iu përkushtua për një dekadë kujdesit për pesë fëmijët e saj, ajo dëshiron t’u kthehet sfidave të mbetura në të kaluarën. Dhe Icardi nuk e pëlqeu këtë.

E vërteta është se kam pasur pesë fëmijë, të gjithë i kam ushqyer me gji, i kam rritur dhe iu përkushtova për 10 vjet. Kohët e fundit i kisha thënë Mauros se doja të kthehesha në punë dhe atij nuk i pëlqente. Është e rrallë që gruaja e një futbollisti të punojë. Për një kohë të gjatë jam kujdesur vetëm për fëmijët dhe burrin tim, por tani dua të kthej kohën time. Dhe po i rikthehem profesionit tim: në Argjentinë vazhdojnë të më ofrojnë programe për të drejtuar dhe më pëlqen shumë televizioni.  Nuk i pëlqen ideja që i largon vëmendjen familjes, ndërsa për mua pavarësia është thelbësore: është rruga drejt lirisë. Kështu që herë pas here ai përpiqet të më rifitojë, një ditë tjetër erdhi të më merrte në aeroport me një makinë plot lule, pastaj më nxirrte për darkë dhe më tha: “Nuk po dorëzohem”. Mirë, por e di që nëse mblidhemi sërish dhe pas dy muajsh përmend një ofertë të re pune, do të kthehemi në fillim. Nëna ime ishte aktore kur ishte e re. Ajo u takua me babanë tim dhe u largua. Dhe unë, në vitin 2022, nuk mund ta lë historinë të përsëritet.

 

Më të lexuarat