Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Will Smith feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush princi i Bel-Air

Postuar: 25/09/2018 - 16:15

Gëzuar ditëlindjen Will Smith. Aktori amerikan feston sot 50 vjetorin, duke pasur mbi supe një karrierë të pasur kinematografike.

I lindur në Philadelphia, mes interpretimeve të tij kinematografike përmendim rolet në Indipendence Day, Men in Black, Ali, por edhe në Receta e Lumturisë, me regji të Gabrielle Mucciono dhe për të cilin është nominuar edhe për çmimin Oscar, si aktori më i mirë në Golden Globes.

Në të shkuarën në 2002, ai fiton kandidaturën e Golden Globe si aktori më i mirë në një film dramatik dhe një Oscar si aktori më i mirë protagonist për filmin Ali, një film i drejtuar nga Michael Mann.

Në vitet 90-të ai fitoi famë ndërkombëtare me seritë televizive Willy, princi i Bel-Air.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2018 - 22:56

Flitet shpesh për personazhet më tërheqës shqiptarë dhe sigurisht ndër ta është edhe ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana.

Postuar: 15/12/2018 - 22:47

Albana Osmani ka treguar për herë të parë historinë interesante si e fitoi punën në Top Channel,

Postuar: 15/12/2018 - 22:21

E ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin” është moderatorja shumë e dashur për pu

Postuar: 15/12/2018 - 22:20

Ndoshta ju nuk e dinit më parë por Coco Chanel, një nga ideatoret më të famshme të stilit moder

Postuar: 15/12/2018 - 22:16

Eni Vasili është një ndër gazetaret më të suksseshme në Shqipëri.

Postuar: 15/12/2018 - 21:44

Iva Aliko është modelja që u bë e njohur pas deklaratës se ka lidhje me një deputet shqiptar.

Postuar: 15/12/2018 - 21:08

Kledi Bahiti i ftuar në emisionin “Thumb” ka folur në lidhje me punën e tij si kompoz