Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet arsyeja pse nuk lejohen të fluturojnë avionët mbi shtëpinë e Lionel Messit (Video)

Video: 

Postuar: 12/03/2018 - 11:11

Pak ditë më parë, Javier Sanchez-Prieto, shef i përgjithshëm i agjencisë së fluturimeve “Vueling”, deklaroi për mediat se avionët nuk lejohen të fluturojnë mbi shtëpinë e Lionel Messit në Barcelonë.Ky lajm u konfirmua më pas edhe nga zyra e aviacionit në Spanjë.Pas aludimeve të shumta, se përse nuk lejohen fluturimet mbi shtëpinë e fantazistit, është zbuluar dhe arsyeja reale.Në zonën e Gavës, ku ndodhet dhe shtëpia e Messit, ka specie në zhdukje dhe zhurmat e avionëve do të shqetësonin këto specie, duke prishur kështu ekosistemin.Për këtë arsye nuk lejohen avionët, në mënyrë që të ruhet jeta e gjallesave.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2018 - 19:19

Kur flitet për futbollistin më të pasur në botë direkt në mendje na vijnë emra si Neymar, Messi, apo Ronaldo.

Postuar: 18/03/2018 - 18:21

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa nuk heziton asnjëherë të tregojë se është shqiptare kudo që shkon dhe në çdo intervistë që bën.Ylli i muzikës tregon krenarinë mbi origjinën

Postuar: 18/03/2018 - 17:20

Lajmi që shumë shpejt Xhensila dhe Besi do të bëhen prindër është  tashmë zyrtar.

Postuar: 18/03/2018 - 16:55

Ish Sekretarja e Shtetit e SHBA, ish kandidatja për Presidente, Hillary Clinton, ka ndarë 25 fakte deri diku argëtues mbi jetën e saj:

Postuar: 18/03/2018 - 15:25

Angelina Jolie është një nga njerëzit më të famshëm dhe konsiderohet femra më e bukur në botë.

Postuar: 18/03/2018 - 15:05

Më në fund Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku kanë pranuar se do të bëhen prindër.

Postuar: 18/03/2018 - 09:56

Nuk janë të rralla rastet kur këngëtarë apo sportistë marrin mikrofonin dhe këmbejnë profesionin e tyre fitimprurës me atë të gazetarit.