BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x
BREAKING NEWS

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i kanë në banka/ Vidhen të dhënat bankare, u gjetën në CD e databazës së pagave

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i
x

Gossip

Zbulohet pseudonimi i Mbretit Charles III për Meghan Markle, cili është kuptimi i saj

Zbulohet pseudonimi i Mbretit Charles III për Meghan Markle, cili

Mbreti Charles III ka një pseudonim për Meghan Markle. Charles përflitet se e quan nusen e djalit të tij, "Tungsten" për shkak të ashpërsisë dhe elasticitetit të saj. Kështu shkruan ekspertja mbretërore Katie Nicholl në librin e saj të ri, The New Royals. 

Tungsteni, sipas Shoqërisë Mbretërore të Kimisë, ka pikën më të lartë të shkrirjes nga të gjitha metalet dhe është i lidhur me metale të tjera për t'i forcuar ato.

Charles, i cili mori fronin muajin e kaluar pas vdekjes së nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II dyshohet se i është referuar nuses së tij me pseudonimin “Tungsten” për disa vite.