Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbuloni arsyen e çuditshme pse fëmijët e Meghan dhe princ Harry-t nuk do të kenë mbiemër

Postuar: 21/09/2018 - 21:07

Thashethemet e shtatzënisë po qarkullojnë rreth Meghan Markle dhe Prince Harry.Këtë javë, psikologu televiziv Sally Morgan theksoi se çifti do të bëhen prindër deri në fund të vitit 2018. Me sa duket, Duka dhe dukeshja e pasardhësve të Sussex nuk do të ndajnë të njëjtën mbiemër me familjen e tyre.

Nga tradita, anëtarët e familjes mbretërore thirren me titujt e tyre, kështu që ata nuk kanë mbiemra teknikisht.Pavarësisht se mund të mendohet që fëmijët e ardhshëm të Meghan dhe Harry do të marrin këtë emër familjar, kjo nuk është në të vërtetë rasti.Nëse Charles, babai i Princit Harry dhe William është Princi i Uellsit, ndaj edhe fëmijët e tij morën mbiemrin Uells kur ishin në shkollë.

Në  të njëjtën mënyre, Princi Xhorxhi do të marrë si mbiemër titullin Kembrixhe. Për këtë arsye, Meghan dhe Harry ka të ngjarë të kalojnë “Sussex” në pasardhësit e tyre të ardhshëm.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 23:38

Mbrëmjen e kaluar në “Brit Awards” nuk u komentua vetëm Dua Lipa për pamjen rrëzëllitëse, por edhe babai i saj Dukagjin Lipa.Ky i fundit shpeshherë është cilësuar nga fansat e këngëtares si një mashkull sh

Postuar: 21/02/2019 - 20:59

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë ndër çiftet më të dashur për publikun shqiptar.

Postuar: 21/02/2019 - 18:17

Trashëgimtarja e Karl Lagerfeld, themeluesit të Chanel, i bënte sot atij homazhet nga faqja zyr

Postuar: 21/02/2019 - 17:06

Klea Huta dhe Elgit Doda ishin të ftuar mbasditen e djeshme në emisionin ‘Rudina’.

Postuar: 21/02/2019 - 16:51

Ai është një ndër reperët shqiptar që ka arritur të bëhet shumë shpejtë pjesë e tregut muzikore s

Postuar: 20/02/2019 - 20:19

Nga momenti i parë që bënë publike lidhjen e tyre të dashurisë, Klea Huta dhe Elgit Doda u shndër

Postuar: 20/02/2019 - 15:45

Prej disa kohësh është përfolur se gazetari i njohur italian, Vittorio Sgarbi ka një vajzë me një