Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Jogurt i ngrirë me luleshtrydhe

Postuar: 12/01/2018 - 22:22

I lehtë e me shije, nuk do ta dalloni nga akullorja.

Përbërësit:

3 gota luleshtrydhe të ngrira

3 kivi, të qëruar dhe të grirë

1 gotë jogurt grek

3 lugë të mëdha mjaltë

Përgatitja:

Kombinoni të gjithë përbërësit në një blender, derisa të fitoni një masë kompakte. Transferojeni masën në një enë me kapak, të përshtatshme për ngrirje.

Futeni në ngrirës për rreth 3 orë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 29

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/03/2018 - 13:18

Është aq e lehtë dhe e shijshme, sa mund ta hani dhe nëse jeni të ngopur. Përgatitet vetëm në pak minuta dhe mund të shtoni përbërës sipas dëshirës.

Përbërësit

Postuar: 24/03/2018 - 09:19

Super e shijshme, super e shëndetshme. Provoni të gatuani orizin me një nga bimët më të përhapura në vendin tonë.

Përbërësit:

Postuar: 23/03/2018 - 10:24

Biskota të shpejta dhe shumë të shijshme sidomos për të vegjlit që e adhruojnë nutellën. Bëjini bashkë me to që të merrni dopio argëtim.

Përbërësit:

Postuar: 22/03/2018 - 11:14

Kjo është tendenca e fundit që po "çmend" universin e gastronomisë.

Postuar: 21/03/2018 - 13:46

Ky është një gatim turk, por shumë i përdorur në zona të ndryshme të vendit tonë.

Postuar: 19/03/2018 - 12:33

Një pjatë e preferuar nga të gjithë, për shijen fantastike që ka! Fjala është për tavën me mëlçi, e shijshme dhe e lehtë për tu përgatitur! 

Postuar: 18/03/2018 - 13:46

Kush ka shkuar e s'ka provuar tavën e famshme të koranit në Pogradec? Është rasti ta provoni ta gatuani vetë.