Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kos me mjaltë dhe arra për mëngjes

Postuar: 19/02/2018 - 08:51

Një mëngjes super i shëndetshmë për të gjithë familjen. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen vetëm pak minuta dhe për më tepër do t’ju shijojë pa masë.

Përbërësit:

  1. 2 1/2 gota kos,
  2. 3/4 lugë gjelle vanilje,
  3. 1 1/2 gota arra,
  4. 3/4 filxhan çaji mjaltë.

Përgatitja:

  • Ngrohni fillimisht furrën ën temperaturën 180 gradë Celcius.
  • Hidhni arrat në një letër pjekje dhe vendosini në furrë.
  • Lërini të piqen për 8 minuta. Më pas hidhini në një tas të ftohen.
  • Kombinoni kosin, vaniljen dhe arrat në një tas për servirje.
  • Hidhni mbi të mjaltin, dhe pak pluhur kanelle.
  • Shërbejeni menjëherë ose mund ta ruani në frigorifer.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 50

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 13:57

Pa dyshim, jahnia shqiptare është ndër pjatat më të shijshme, të cilën amvisat kujdesen ta përgatisin përherë në familjet e tyre.

Postuar: 19/09/2018 - 12:41

Në shekullin e 10-të, mjekët arabë e përdornin sherebelën për të kthjelluar mendjen.

Postuar: 18/09/2018 - 09:28

Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfektë për të rritur mbrojtjen e trupit.

Postuar: 17/09/2018 - 12:16

Rizotoja me kungull të verdhë është një institucion i kuzhinës italiane

Postuar: 14/09/2018 - 21:14

Provoni diçka ndryshe sot.

Postuar: 14/09/2018 - 19:17

Provoni qofte me specat plot ngjyra.

Postuar: 14/09/2018 - 18:35

Një recetë e thjeshtë dhe shumë praktike për t'u përgatitur.