Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky është sekreti për të gatuar kërnacka tradicionale Korçe

Postuar: 15/04/2018 - 19:27

Kërnackat e Korçës mund t’i përgatisni në çdo kohë, si një drekë të shpejtë apo shoqëruese për çdo rast.  Koha e përgatitjes është vetëm 60 minuta. Por cili është sekreti?

Në krahasim me recetën tradicionale, kërnackat bëhen vetëm me mish dhe erëza, pa përdorur bukë të ndenjur, të njomur në ujë.

Përbërësit:

550 g mish viçi i grirë

1 kokërr mesatare qepë të grirë

3 thelpinj hudhër të shtypur

1 kokërr vezë

Erëza (rigon, nenexhik)

Pak majdanoz të freskët

Piper

Kripë sipas dëshirës

Përgatitja:

Vendosni në një enë mishin e grirë dhe një qepë të grirë hollë, hurdhrat e grira ose të shtypura, vezën dhe majdanozin. Shtoni kripë dhe piper sipas dëshirës dhe erëzat. Punojeni me duar për 5 minuta sa të bëhet një masë e plotë.

Ndajini në pjesë dhe punojini në formën e kërnackave, pak më të gjata se qoftet rrumbullake.

E vetmja mënyrë sesi piqen kënackat tradicionale është në zgarë me prush. Kjo i jep shijen karakteristike dhe të freskët të pjekjes. Por nëse nuk mund t’i piqni kështu, atëherë vendosini një nga një në tepsi të lyer me pak fare vaj, në mënyrë që të mos jenë shumë të ngjitura me njëra - tjetrën.

Koha e pjekjes nuk është më e gjatë se 20 minuta, derisa të marrin ngjyrën karakteristike.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2018 - 21:13

Në Shqipëri, dhalla është një nga pijet më të preferuara të të gjitha stinëve, përgatitet nga kosi dhe uji, ndërkohë që në shumë raste përfshihet dhe kripa.

Postuar: 22/07/2018 - 21:10

Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona.

Postuar: 21/07/2018 - 22:54

Patëllxhani është ndër perimet më të preferuarat jo vetëm në Shqipëri por edhe në botë pasi përfi

Postuar: 21/07/2018 - 21:23

Maza e Zier është një traditë e vjetër e Shqipërisë së Veriut.

Postuar: 21/07/2018 - 21:11

Pengjiri jo vetëm që përgatitet ashtu si dikur por është pjesë e pandashme e listës së ëmbëlsirav

Postuar: 21/07/2018 - 18:24

2 gota oriz

4 gota e gjysëm ujë

1 bustinë koncentrat pule

250 gr bizele

Postuar: 21/07/2018 - 18:20

4 racione pule

kripë, piper, 1-2 lgj miell

1 qepë mesatare