Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një bukë fantastike me djathë dhe hudhra!

Postuar: 14/01/2018 - 12:22

Nëse i pëlqeni hudhrat atëherë kjo bukë do ju duket thjesht fantastike! Koha për ta provuar me anë të recetës së mëposhtme

Përbërësit:

1 qepë e vogël e grirë
3 lugë gjelle me majdanoz
4 thelpi hurdhra të grira shumë imët
¼ lugë gjelle me kripë
5 lugë gjelle me gjalpë të shkrirë
2 vezë
500 gramë bukë gruri
½ filxhan çaji me djathë parmixhano të grir

Përgatitja: 

Në një tas, bashkoni qepën, majdanozin, hudhrat, kripën, gjalpin dhe vezët derisa të krijohet një masë homogjene.Ngrohni furrën në 180 gradë Celsius. Merrni tulin e bukës dhe shtojeni tek masa që përgatitëm pak më parë.

Punojeni mirë dhe shtojini gjalpin. Ndajeni atë në pjesë të vogla sipas dëshirës dhe vendosini në një tavë, sipër një letre kuzhine. Sipër shtojini djathin parmixhano dhe buka është gati për tu pjekur, për rreth 45 minuta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 31

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 08:51

Një mëngjes super i shëndetshmë për të gjithë familjen. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen vetëm pak minuta dhe për më tepër do t’ju shijojë pa masë.

Përbërësit:

Postuar: 18/02/2018 - 19:37

Për të bërë djathin e tofusw, marrim nga kokrrat e sojës qumështin vegjetal dhe i shtojmë një mullëz të veçantë të quajtur nigar (klorur magnezi).

Postuar: 16/02/2018 - 14:24

Receta për ëmbëlsirën e quajtur pasteli daton rreth 6000 vjet më parë dhe u përgatit në Greqinë e lashtë dhe në Lindjen e Mesme.

Postuar: 15/02/2018 - 12:35

Një pjatë tepër e shijshme, por me të cilën duhet bërë kujdes teksa e gatuani, pasi nëse e tejkaloni nxehjen ato trashen dhe bëhen si llastik.

Postuar: 14/02/2018 - 10:46

I njihni manat e shtogut, ose shtogun siç i thonë gjerësisht?

Postuar: 13/02/2018 - 14:22

E thjeshtë dhe e shëndetshme!

Postuar: 12/02/2018 - 12:49

Një pjatë e shëndetshme dhe jo shumë kalorike. Shumë pranë gatimeve tona tradicionale.

Përbërësit