Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Spageti me mish pule

Postuar: 15/04/2018 - 14:13

Perbersit:

500 gr mish pule të bluar
500 gr shpageti
1 karrota
1 qepë
pak miell
250 ml lëng pule
250 ml qumësht
100 gr djath parmezan.

Pergatitja:

Qepën dhe karrotën grijini imët dhe fërgojini në vaj ulliri derisa të zbuten.Shtoni mishin e bluar të pulës dhe fërgojeni edhe atë derisa të zbutet. Shtoni miellin, qumështin dhe supën e pulës dhe ziejeni masën derisa të vlojë. Pastaj shtoni edhe parmezanin e grirë ne rende. Shpagetit ziejini sipas udhëzimeve në paketim, kullojini dhe para servimit bëjini bashkë me salcën. Ju befte mir!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 64

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2018 - 09:19

Qumështori me petë dhe arra të pjekura është një ëmbëlsirë e mrekullueshme, shija e të cilit është e pa  përshkruar kur përgatitet nga mjeshtëria e duarve të amvisave shqiptare.

Postuar: 10/12/2018 - 08:27

Nëse ka një recetë të traditës shqiptare që është e plotë në shije, e me të cilën nuk ngopesh asn

Postuar: 09/12/2018 - 10:25

Nëse je një nga njerëzit që nuk ulen kurrë në tavolinë për të ngrënë mëngjes, sepse koha nuk të p

Postuar: 07/12/2018 - 12:28

Dikur ishin ëmbëlsirat më magjepsëse për fëmijë e të rritur.

Postuar: 06/12/2018 - 13:26

Një sfidë e vërtetë është për amvisat pjekja e mishit në shtëpi.

Postuar: 05/12/2018 - 14:24

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin shëndetlie.

Postuar: 03/12/2018 - 14:58

Torta me peta dhe krem qumështi është e famshme në të gjithë botën dhe është një ndër ëmbëlsirat