Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tavë me patate, proshutë dhe djathë picash

Postuar: 11/01/2018 - 13:31

Një pjatë tepër e shijshme, e cila bashkon mrekullisht shijen e patateve të pjekura me atë të proshutës, djathit dhe kremozitetin e salcës beshamel.
Mund ta përgatisni në çdo rast: kur keni shumë të ftuar për darkë, në drekat e të dielave tuaja apo edhe thjesht për ta shijuar si pjatë të vetme ose garniturë. Për më tepër, konsumohet si e nxehtë (Kujdes! Nuk do ta ruaj formën), ashtu dhe në temperaturë ambienti, prandaj mund ta përgatisni shumë përpara kohe.

Përbërësit: 

  • 4-5 patate të mëdha, të qeruara dhe të prera në feta të holla, 
  • 250gr djathë picash (djathë që shkrin), 
  • 250gr proshutë të pjekur në feta, 
  • 500ml salcë beshamel të përgatitur sipas recetës që e gjeni këtu, 
  • 4 lugë gjelle djathë kaçkavall të grirë, 
  • 2 lugë gjelle gjalpë.

 

Marrim një tavë të rrumbullakët e cila do të na nevojitet për të përgatitur recetën. E lyejmë me gjalpë dhe shtojmë në fund të saj 2-3 lugë salcë beshamel duke e përhapur mirë.
Shtrojmë fetat e patateve të cilat i mbivendosim lehtësisht sipër njëra-tjetrës, një shtresë djathë picash, një shtresë proshute të pjekur, përsëri 2-3 lugë beshamel dhe vazhdojmë në këtë mënyrë derisa të gjithë përbërësit të mbarojnë (duhet të formohen 3 shtresa).
Në fund, shtojmë beshamelin e mbetur, e spërkasim tavën me djathin e grirë kaçkavall, me pak gjalp dhe e pjekim në furrë të parangrohur në 180 gradë C për 45 minuta deri në 1 orë. E lëmë të ftohet plotësisht në temp.ambienti, e heqim nga forma dhe e shërbejmë të vakët të prerë në feta.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/01/2018 - 22:21

Përbërësit:

3.8 l qumësht

1 (1/2) lugë çaji acid citric (acid limoni) në formë pluhuri

¼ lugë çaji farë djathi të lëngshme

1 lugë çaji kripë

Përgatitja:

Postuar: 17/01/2018 - 11:34

E si mund ti thoni jo, një ëmbëlsire me bazë çokollatën, sidomos kur e përgatisni nga duart tuaja? Receta që ju sjellim sot, do ta bëjë akoma më të lehtë përgatitjen e saj

Postuar: 16/01/2018 - 19:43

Përbërësit:

gjysme kg lulelakër

1 vezë

1 shishe uje mineral

1 gotë miell

1 lugë të çajit karbonat

kripë

Postuar: 16/01/2018 - 10:11

Portokall, limon, xhenxhefil, hudhër dhe qepë për të parandaluar dhe trajtuar simptomat e gripit. Të këqijat e sezonit, luftohen edhe në tryezë!

Postuar: 14/01/2018 - 17:46

Si thoni për një gjellë me patate dhe bizele? Receta e mëposhtme do ju ndihmojë ta përgatisni:

Postuar: 14/01/2018 - 12:22

Nëse i pëlqeni hudhrat atëherë kjo bukë do ju duket thjesht fantastike! Koha për ta provuar me anë të recetës së mëposhtme

Përbërësit:

Postuar: 12/01/2018 - 23:01

Përbërsit:

gjysmë mish pule

2 speca të kuq

5 tranguj

3 fleta qepë

1 tubë majdanoz

1 tubë koper