Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flamujt e botës të bëra me ushqimet e tyre më të famshme, cilat nga këto njihni?

Postuar: 13/07/2018 - 20:15

Një agjenci reklamash australiane ka përgtitur një koleksion me fotografi ushqimesh në nder të Festivalit Ndërkombëtar të Ushqimit në Sidnej. Ky Koncept krijoi flamujt kombëtar të disa shteteve të bëra me ushqimet e tyre më të famshme e tradicionale.

Italia: borzilok, pasta, pomodorini

Brazil: gjethe bananesh, limon jeshil, ananas, frut pasioni

India: curry, oriz, pite pappadum

Japonia: oriz dhe peshk ton

Greqi: ullinj nga Kalamata, djathë i bardhë me vaj ulliri e erëza

Lebanon: pite lavash, sallatë fattoush, erëza pranverore

Vietnam: fruta rambutan, liçe dhe frut yll

Australia: tortë me mish, salcë

Koreja e Jugut: kimbap, salca

Mbretëria e Bashkuar: kulaç me krem dhe reçel

Francë: djathë gorgonzola, bri,  rrush

Kinë: pittaya/frut dragoi, frut yll

SHBA: hot dogs, salcë ketchup dhe mustardë

Indonezi: curry pikant dhe oriz (sambal)

Turqi: llokume

Spanjë: chorizo dhe paella

Tailandë: salcë e ëmbël pikante, arrë kokosi, gaforre blu

Zvicër: sallamëra dhe djathë kaçkavall

 
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/08/2018 - 23:21

Kur përgatitni mish viçi në këtë mënyrë, e gjitha që ju mbetet është që të zgjidhni, salcë të mirë, pikante, ta shërbeni dhe ta shijoni!

Përbërësit:

– 2 copë ramstek

– 1 lugë erëza

Postuar: 14/08/2018 - 22:48

Përbërësit

6 kokrra patate

300 gr djath të verdhë

200 gr pançetë

Postuar: 14/08/2018 - 22:45

Përbërësit

4-5 kunguj të njomë

1 kokërr vezë

300 gr djath të bardhë

Postuar: 14/08/2018 - 22:42

Përbërësit

1 kg mish qingji (pjesa e kofshës)

2 thelpinj hudhër

Postuar: 13/08/2018 - 22:01

Patëllxhani është një perime që bie gjithmonë në sy në stendat e fruta perimeve në kryeqytet dhe

Postuar: 13/08/2018 - 21:57

Përbërësit

2 gota miell

1 bustinë pluhur pjekës

2-3 gotë sheqer

Postuar: 12/08/2018 - 16:56

Të shijshme, të lehta, të ëmbla e të kripura, krepa ka rrëmbyer zemrat e gjithë shqiptarëve me sh