BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Guzhinë

Buka tradicionale izrealite që mund ta bëni për 5 minuta në shtëpi (Receta)

Buka tradicionale izrealite që mund ta bëni për 5 minuta në

Kjo bukë është pjesë e kuzhinës izraelite dhe përgatitet vetëm me miell dhe ujë. Kjo bukë u kujton atyre eksodin e madh nga Egjipti, pasi kështu e përgatiten bukën ato ditë që po largoheshin, pasi nuk kishin kohë që të vinte brumi dhe e piqnin menjëherë. Një avantazh tjetër i kësaj buke ishte se ajo mund të ruhej gjatë dhe të konsumohej pjesë-pjesë. Ajo mund të jetë krokante ose jo në bazë të trashësisë që i japim. Këshillohet për ata persona që janë intolerantë ndaj majasë ose që nuk kanë dëshirë ta përdorin.

Koha e përgatitjes- 7/8 minuta
Koha e pjekjes - rreth 10 minuta

PËRBËRËSIT: 250 g miell integral (kaf) ose Tipi 00,  90 ml ujë në temperaturë ambienti ose shumë pak i vakët, 2 lugë vaj ulliri, 
5 g kripë (1 lugë e vogël), pak kripë kokërrmadhe sipas dëshirës ose asgjë, ashtu siç e do receta
PËRGATITJA: Me pak ndryshim ndaj recetës origjinale, mund ta përgatisim si më poshtë. Ndezim furrën në temperaturën 240° C. Në një tas (ose në
makinetën e bukës) hedhim miellin dhe fillojmë të shtojmë pjesë-pjesë ujin, ku kemi tretur më parë kripën dhe e kemi përzier me vajin. E punojmë me dorë me shumë energji për disa minuta derisa të shohim që mielli dhe uji janë bërë një masë unike dhe brumi të jetë bërë elastik. E ndajmë brumin në tre topa dhe i hapim me petës e pak miell, i vendosim në tavën e furrës ku kemi shtruar letër furre dhe i shpojmë me pirun, që të mos fryhen gjatë pjekjes. I spërkasim sipër me pak kripë dhe i pjekim në furrë për 10 minuta ose derisa të kenë marrë ngjyrë. Koha e pjekjes varet dhe në bazë të trashësisë së petës. Nëse dëshironi bukë krokante, hapeni brumin të hollë. I lëmë të ftohen dhe i shërbejmë menjëherë.