Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Cheescake me mana të zeza

Postuar: 08/07/2018 - 14:36

Përbërësit:

Mana të zinj
Biskota cereale
Gjalpë
Krem djathi
Salcë kosi
Pana
Krem mana

Përgatitja:
Në një enë prej xhami, hedhim biskotat cereale dhe gjalpin e shkrirë, i përziejmë mirë dhe më pas i hedhim në tavën që është pikërisht për cheescake, e shtrijmë në gjithë hapësirën e saj dhe e fusim në frigorifer për 10 min.

Në ndërkohë që ajo ngrinë pak, në bëjmë gati shtresën e dytë të cheescaku-ut. Prapë në një enë tjerë bashkojmë krem djathin me salcën e kosit, panën, kremin e manave dhe i përziejmë mirë.
Pastaj këto përbërës i hedhim mbi biskotat cereale dhe prapë i fusim në frigorifer për 20 min në mënyrë që të marri një ngrirje të lehtë.

Në fund mbi cheescake shtojmë dhe manat e zinj, sipas dëshirës dhe pak nga kremi i manave.
Ju bëftë mirë!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2018 - 13:09

Marinimi përdoret për ta zbutur dhe për t’i dhënë akoma dhe më shumë shije mishit.

Për më tepër kur e gatuani, mishi ruan një butësi dhe ka një aromë perfekte.

Postuar: 15/11/2018 - 14:57

Furra nuk është e domosdoshme për të përgatitur kekun tuaj të preferuar.

Postuar: 13/11/2018 - 13:36

Një recetë speciale e pulës së pjekur me disa përbërës fantastik që lehtë gjenden në kuzhinë e që

Postuar: 10/11/2018 - 11:04

Supë me bizele dhe spinaq është ajo çka i duhet trupit tuaj këto kohë.

Postuar: 10/11/2018 - 10:50

Tanimë për të shijuar tortillat nuk është e thënë të shkoni patjetër në restorant.

Postuar: 09/11/2018 - 14:07

Me barishte, erëza dhe agrume…Ka kaq shumë ide për t’i dhënë kripës në kuzhinë një &

Postuar: 09/11/2018 - 12:16

Një recetë fantastike, e thjeshtë dhe unike në shije e cila padyshim, pasi ta keni provuar njëher