Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Do të donit pak reçel hurmash? Ja si përgatitet

Postuar: 21/09/2018 - 10:47

Hurma është një frut vjeshtak që mund të gjendet në treg që në fillim të muajit shtator. Ky frut i ëmbël është i përshtatshëm për përgatitjen e një reçeli të shijshëm në shtëpi.

Ndiqni hap pas hapi recetën.

Përbërësit:

1 kg hurma

800 gr sheqer

20 ml rum

Vanilje

Përgatitja:

Pritini në copa hurmat, duke u hequr farat dhe lëkurën.

Vendosini copat në një tenxhere dhe gatuajini në zjarr të ngadaltë. Hidhni 800 gr sheqer, pasi të jenë zbutur hurmat dhe përziejini 3 minuta.

Vazhdoni gatimin derisa përzierja të bëhet transparente.

Hidhni edhe disa pika ekstrakt vaniljeje, 20 ml rum dhe lëreni në zjarr për 10 minuta. Përziejeni hera pas here.

Hidhni hurmat në kavanoza të sterilizuar qelqi, sa janë ende të ngrohtë. Lërini një muaj të qëndrojnë në një vend të freskët, e të thatë, para se t’i konsumoni ato.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 08:27

Nëse ka një recetë të traditës shqiptare që është e plotë në shije, e me të cilën nuk ngopesh asnjëherë, ajo është receta e byrekut me mish të grirë, qepë dhe domate.

Postuar: 09/12/2018 - 10:25

Nëse je një nga njerëzit që nuk ulen kurrë në tavolinë për të ngrënë mëngjes, sepse koha nuk të p

Postuar: 07/12/2018 - 12:28

Dikur ishin ëmbëlsirat më magjepsëse për fëmijë e të rritur.

Postuar: 06/12/2018 - 13:26

Një sfidë e vërtetë është për amvisat pjekja e mishit në shtëpi.

Postuar: 05/12/2018 - 14:24

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin shëndetlie.

Postuar: 03/12/2018 - 14:58

Torta me peta dhe krem qumështi është e famshme në të gjithë botën dhe është një ndër ëmbëlsirat

Postuar: 29/11/2018 - 14:22

E ka emrin supa e Sulltanit sepse ka qenë ndër recetat e veçanta që përgatitej më shpesh e shtroh