Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fasule me suxhuk

Postuar: 20/06/2018 - 13:21

Përbërësit

  • 500 gr fasule
  • 400 gr suxhuk,
  • 1 qepë e madhe,
  • 3 thelpinj hudhre,
  • 1 lugë e rrafshuar miell,
  • Pure domatesh,
  • Kripë,
  • Piper,
  • Majdanoz,
  • Vaj.

Udhëzime

Fasulet pastrohen,lahen,mbushet ena me ujë të ftohtë,mbulohet dhe kështu qëndron tërë natën. Vala e parë derdhet,hidhet ujë i nxehtë dhe vihet grosha të zihet në zjarr të ngadaltë. Pasi të jetë zbutur,por jo edhe të çahen kokrrat, groshës i shtohen qepa dhe hudhrat e fërguara me pak miell,ku shtohen një lugë specall dhe majdanoz i grirë hollë. Kriposet,piperoset,përzihet me kujdes dhe në enë dheu hidhet gjysma e groshës. Mbi groshë hidhen 3-4 lugë pure domatesh, e mbi domate radhitet suxhuku i prerë dhe në fund pjesa tjetër e groshës. Futet në furrë të nxehtë gjersa të shteret lëngu.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2018 - 21:13

Në Shqipëri, dhalla është një nga pijet më të preferuara të të gjitha stinëve, përgatitet nga kosi dhe uji, ndërkohë që në shumë raste përfshihet dhe kripa.

Postuar: 22/07/2018 - 21:10

Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona.

Postuar: 21/07/2018 - 22:54

Patëllxhani është ndër perimet më të preferuarat jo vetëm në Shqipëri por edhe në botë pasi përfi

Postuar: 21/07/2018 - 21:23

Maza e Zier është një traditë e vjetër e Shqipërisë së Veriut.

Postuar: 21/07/2018 - 21:11

Pengjiri jo vetëm që përgatitet ashtu si dikur por është pjesë e pandashme e listës së ëmbëlsirav

Postuar: 21/07/2018 - 18:24

2 gota oriz

4 gota e gjysëm ujë

1 bustinë koncentrat pule

250 gr bizele

Postuar: 21/07/2018 - 18:20

4 racione pule

kripë, piper, 1-2 lgj miell

1 qepë mesatare