Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja një mënyrë se si të gatuani mishin e pulës, me siguri do ju pëlqej

Postuar: 13/06/2018 - 10:24

Mishin e pulës mund ta gatuani në mënyra të ndryshme, por pasi të mësoni këtë metodë, me siguri që do ta përgatisni kështu gjithmonë. Njihuni me përbërësit dhe udhëzimet e recetës.

Përbërësit:

450 gram gjoks pule

djathë çedar

1 lugë gjelle vaj ulliri

një dorë spinaq

djathë rikota

Kripë

Piper i zi

Piper i kuq

Përgatitja:

Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 200 gradë Celcius.

Shtoni vajin e ullirit në një tigan dhe hidhni në të spinaqin. Gatuajeni për 3-5 minuta. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet.

Prisni gjoksin e pules në shirita, por jo deri në fund dhe mbushini me përzierjen me spinaq dhe djathin rikota. Spërkatini me pak kripë, piper të zi, piper të kuq dhe djathë.

I fusni në furrë për 20-25 minuta, derisa djathi të shkrijë plotësisht.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 21:57

Problemi që haset më shumë kur mishi i pulës gatuhet në furrë, është se bëhet shumë i thatë.

Postuar: 14/08/2018 - 23:21

Kur përgatitni mish viçi në këtë mënyrë, e gjitha që ju mbetet është që të zgjidhni, salcë të mir

Postuar: 14/08/2018 - 22:48

Përbërësit

6 kokrra patate

300 gr djath të verdhë

200 gr pançetë

Postuar: 14/08/2018 - 22:45

Përbërësit

4-5 kunguj të njomë

1 kokërr vezë

300 gr djath të bardhë

Postuar: 14/08/2018 - 22:42

Përbërësit

1 kg mish qingji (pjesa e kofshës)

2 thelpinj hudhër

Postuar: 13/08/2018 - 22:01

Patëllxhani është një perime që bie gjithmonë në sy në stendat e fruta perimeve në kryeqytet dhe

Postuar: 13/08/2018 - 21:57

Përbërësit

2 gota miell

1 bustinë pluhur pjekës

2-3 gotë sheqer