Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja si të gatuajmë kofshë pule krokante

Postuar: 03/09/2018 - 20:41

Kofshët janë pjesa më e përdorshme dhe e pëlqyer e pulës, të rezervuara për "vendin e nderit", sidomos për fëmijët. Përveçse të shijshme, ato janë edhe shumë ushqyese për trupin e njeriut pasi përmbajnë hekur.

Gatuhen lehtë, ndaj dhe përdoren për përgatitjen e shumë recetave. Njëra prej tyre është ajo e kofshëve të pulës në furrë me erëza, ullinj dhe limon.

Si gatuhen kofshët e pulës?

Kofshët e pulës mund të kriposen mirë dhe të aromatizohen me erëza si rozmarinë, trumz dhe sherebelë dhe të piqen në tigan ose në furrë me pak vaj ulliri ose gjalpë.

Një recetë e thjeshtë, vendosini kofshët e pulës në një tavë pjekje (mund të zgjidhni t'i kavërdisni më parë në një tigan me vaj ulliri) dhe mbulojeni me një masë të përbërë nga lëng portokalli / limoni, vaj ulliri/ gjalpë, salcë pikante me spec të kuq, kripë, ullinj, piper, rozmarinë.

I gatuani në 180 gradë celsius për rreth 40 minuta. Ju bëftë mirë!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2018 - 13:06

Kjo do të jetë bakllavaja më e lehtë që do të keni përgatitur ndonjëherë.

Kjo recetë vërtet përgatitet me petë të gatshme por ama butësia dhe shkriftësia arrihet përmes shurupit të qumështit.

Postuar: 21/11/2018 - 12:11

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më t

Postuar: 21/11/2018 - 10:47

Kripa ka aftësinë të transformojë plotësisht shijen e gatimeve tona.

Postuar: 18/11/2018 - 15:19

Një recetë fantastike, e cila vendos ndonjëherë amvisat përballë sfidës nëse do ta përgatisin apo

Postuar: 16/11/2018 - 19:40

Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfekte për të rritur mbrojtjen e trupit.

Postuar: 16/11/2018 - 15:49

Sot do të sjellim recetën e disa ëmbëlsirave me origjinë nga Savona e Gjenova të quajtura golobet

Postuar: 16/11/2018 - 15:39

Për të gjithë ju që jeni kuriozë të përgatisni vetëm masën e pandispanjës, me shurupin sipër, ju