Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kek me kos frutash dhe luleshtrydhe

Postuar: 10/07/2018 - 13:49

Të përgatisësh një ëmbëlsirë vetë është më e lehtë nga sa e ke menduar.

Përbërësit

3 vezë

100 gr sheqer

1 lugë gjalpë

200 gr kos frutash (me luleshtrydhe)

200 gr miell

1 bustinë pluhur pjekës

lëkurë limoni

200 gr luleshtrydhe

Përgatitja

Në një enë shtoni vezët, sheqerin dhe trazojini mirë. Më pas shtoni gjalpin, kosin e frutave dhe miellin. Vazhdoni ti përzieni derisa të krijohet një masë homogjene.

Tani është koha të shtoni pluhurin pjekës dhe lëkurën e limonit. Shtoni edhe luleshtrydhet.

Lyeni tavën me gjalpë dhe me pak miell. Shtroni me kujdes masën e kekut që përgatitët.

E vendosni në furrë për 40 minuta, në temperaturë 180 gradë. Pasi keku të jetë bërë gati, është koha ta shijoni!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2018 - 21:13

Në Shqipëri, dhalla është një nga pijet më të preferuara të të gjitha stinëve, përgatitet nga kosi dhe uji, ndërkohë që në shumë raste përfshihet dhe kripa.

Postuar: 22/07/2018 - 21:10

Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona.

Postuar: 21/07/2018 - 22:54

Patëllxhani është ndër perimet më të preferuarat jo vetëm në Shqipëri por edhe në botë pasi përfi

Postuar: 21/07/2018 - 21:23

Maza e Zier është një traditë e vjetër e Shqipërisë së Veriut.

Postuar: 21/07/2018 - 21:11

Pengjiri jo vetëm që përgatitet ashtu si dikur por është pjesë e pandashme e listës së ëmbëlsirav

Postuar: 21/07/2018 - 18:24

2 gota oriz

4 gota e gjysëm ujë

1 bustinë koncentrat pule

250 gr bizele

Postuar: 21/07/2018 - 18:20

4 racione pule

kripë, piper, 1-2 lgj miell

1 qepë mesatare