Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Keni provuar ndonjëherë kuskus? Ja si ta përgatisni me perime

Postuar: 27/08/2018 - 21:30

Kuskusi është një lloj bullguri me origjinë nga vendet arabe. Shumë i shëndetshëm dhe ekonomik, ja tek ju sjellim një recetë të përgatitjes me të.

Përbërësit

1 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle shafran

150 gr kuskus

1 spec i kuq (të grirë hollë)

1 spec jeshil (të grirë hollë)

2 thelpinj hudhër

1 qepë e njomë (të grirë imët)

1 karotë

1 kungull

100 gr kërpudha

100 gr domate qershi

1 gotë ujë

kripë

Përgatitja

Në një tigan të thellë me ujë dhe kripë, shtoni vajin e ullirit dhe shafranin. I trazoni mirë dhe më pas shtoni kus-kusin. E lini për disa minuta derisa ta pijë gjithë lëngun.

Ndërkohë në një tigan tjetër skuqni hudhrat, specin djegës, ato të kuq e jeshil. Pas disa minutash i shtoni karotat, kungullin dhe kërpudhat.

I rregulloni me kripë sipas dëshirës. Shtoni edhe pomodorinit. I përzieni mirë dhe pas disa minutash i hiqni.

Në një pjatë shtroni me kujdes kus-kusin dhe sipër i vendosni perimet që përgatitët. Pak qepë të njoma sipër dhe kus-kusi është gati!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 13:36

Një recetë speciale e pulës së pjekur me disa përbërës fantastik që lehtë gjenden në kuzhinë e që ofrojnë një shije të veçantë.

Postuar: 10/11/2018 - 11:04

Supë me bizele dhe spinaq është ajo çka i duhet trupit tuaj këto kohë.

Postuar: 10/11/2018 - 10:50

Tanimë për të shijuar tortillat nuk është e thënë të shkoni patjetër në restorant.

Postuar: 09/11/2018 - 14:07

Me barishte, erëza dhe agrume…Ka kaq shumë ide për t’i dhënë kripës në kuzhinë një &

Postuar: 09/11/2018 - 12:16

Një recetë fantastike, e thjeshtë dhe unike në shije e cila padyshim, pasi ta keni provuar njëher

Postuar: 09/11/2018 - 11:52

Revania është një ndër ëmbëlsira më të vjetra shqiptare.

Postuar: 09/11/2018 - 11:41

Orizi është një nga përbërësit kryesorë të gatimeve tona.