Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Keni provuar ndonjëherë speca të mbushur me sardele të thërrmuar? Ja receta

Postuar: 28/08/2018 - 21:10

Përbërësit

4 spec i kuq (të mëdhenj)

2 sardele

3 lugë gjelle ullinj (me fara të hequra, të copëtuar, të përgatitur)

2 lugë gjelle kaper (të kripur, të shpëlarë)

1 thelpi hudhër (i qëruar)

1/3 filxhan majdanoz (i freskët)

1/4 filxhan bajame (të qëruara, të copëtuara)

kripë

piper

1 spec djegës (i vogël, i kuq, sipas dëshirës)

vaj ulliri (ekstra i virgjër)

1 e gjysmë filxhanë thërrime buke (të freskëta)

Përgatitja

Nxehim paraprakisht furrën në 200 gradë C. Presim specat në katërsh dhe iu heqim farat dhe cipën.

Shtrijmë specat e prerë anash lart në fletën e pjekjes dhe i pjekim për 15 minuta. Ndërkohë që specat piqen, shtojmë sardelet, ullinjtë, hudhrën, majdanozin dhe bajamet në tasin e procesorit të ushqimit dhe i rrahim derisa të copëtohen imët.

I sezonojmë me kripë, piper dhe spec djegës nëse e përdorim.

I spërkasim me rreth 3/4 filxhan vaj ulliri dhe i rrahim derisa të përzihen.

Vendosim thërrimet e bukës në një tas të vogël dhe shtojmë rreth 1/3 deri në 1/2 filxhan përzierje sardelesh dhe i trazojmë që të përzihen mirë. E ruajmë pjesën tjetër të salcës së sardeleve për përdorim tjetër.

Heqim specat nga furra dhe mbi çdo spec spërkasim me përzierjen e thërrimeve.

I kthejmë në furrë edhe për 10-15 minuta të tjera.

I lemë të ftohen në temperaturën e dhomës përpara se t’i shërbejmë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2018 - 15:49

Sot do të sjellim recetën e disa ëmbëlsirave me origjinë nga Savona e Gjenova të quajtura golobetti. Do t’ju tregojmë mbushjen me reçel kajsie, por mund t’i përgatisni edhe me reçel molle e ftoi.

Postuar: 16/11/2018 - 15:39

Për të gjithë ju që jeni kuriozë të përgatisni vetëm masën e pandispanjës, me shurupin sipër, ju

Postuar: 16/11/2018 - 13:09

Marinimi përdoret për ta zbutur dhe për t’i dhënë akoma dhe më shumë shije mishit.

Postuar: 15/11/2018 - 14:57

Furra nuk është e domosdoshme për të përgatitur kekun tuaj të preferuar.

Postuar: 13/11/2018 - 13:36

Një recetë speciale e pulës së pjekur me disa përbërës fantastik që lehtë gjenden në kuzhinë e që

Postuar: 10/11/2018 - 11:04

Supë me bizele dhe spinaq është ajo çka i duhet trupit tuaj këto kohë.

Postuar: 10/11/2018 - 10:50

Tanimë për të shijuar tortillat nuk është e thënë të shkoni patjetër në restorant.