Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ky është përbërësi që i mungon vezëve tuaja për t'i bërë ato perfekte në mëngjes

Postuar: 15/01/2019 - 07:41

Vezët e rrahura janë më të thjeshtat dhe njëkohësisht më të shijshmet sidomos për kuzhinierët amatorë që i gatuan mamaja gjithë ditët e vitit. Megjithatë, ka shumë metoda të ndryshme për t'i gatuar ato.

 
Por me siguri që harroni gjithmonë ti hidhni këtë përbërës që është më i miri! Doni të dini sekretin? Provoni të hidhni pak salcë soje në vezët tuaja për një shije më të mirë. Nuk është gabim dh epo ti hidhni kripë por vetëm një lugë gjelle salcë soje përhap shijen në mënyrë të barabartë përmes vezëve të rrahura.
 
Jeni pak skeptik për shtimin këtij ingredienti të pazakontë?  Mos merrni për bazë vetëm fjalën tonë; kuzhinier profesionistë kanë përdorur këtë përbërje prej shumë kohësh.  Jo vetëm që Shirley Chung, i dyti në sezonin e 14 të Top Chef, i përzien vezët me salcë soje, por edhe blogeri dhe autori i librave të kuzhinës, Joy Wilson, gjithashtu e përdor këtë metodë për omeletat e shijshme. Dhe përveç kësaj, çdo gjë vlen të provohet një herë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/02/2019 - 19:54

Për brumin:
200g miell 
2 vezë 

Postuar: 10/02/2019 - 23:27

Kafeja turke është e famshme në të gjithë botën jo vetëm për shijen dhe stilin e veçantë të përga

Postuar: 10/02/2019 - 20:14

Hollimi i petëve të byrekut vet në shtëpi është një traditë, me të cilën padyshim krenohen gjithë

Postuar: 10/02/2019 - 19:06

Nëse doni të konsumoni diçka të shijshme për të plotësuar oreksin por edhe për ta kënaqur atë, zg

Postuar: 06/02/2019 - 22:35

Na qëllon të gjithëve që në situata të caktuara, të përfundojmë duke ngrënë për darkë një salla

Postuar: 05/02/2019 - 14:55

Tava e pulës së pjekur me patate është ndër recetat më të preferuara të shqiptarëve.

Postuar: 02/02/2019 - 23:23

 Supa me avokado dhe spinaq është një pjatë mjaft ushqyese, e përshtatshme veçanërisht në pe