Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Me bizele dhe spinaq, kjo është supa që i duhet organizmit tuaj këto kohë!

Postuar: 10/11/2018 - 11:04

Supë me bizele dhe spinaq është ajo çka i duhet trupit tuaj këto kohë.

Ja receta për përgatitjen e saj. Shijojeni! 

Përbërësit:

 • 200 g bizele 

 • 700 g spinaq

 • 1 qepë e kuqe

 • 2 karrota

 • 3 domate të thara

 • 1.5 l lëng perimesh ose uji me të cilin keni gatuar spinaqin

 • majdanoz

 • spec djegës i bluar

 • 2 thelpinj hudhra

 • 3 lugë gjelle me vaj ulliri

 • piper dhe kripë

 • 100 ml verë e bardhë

 • lëng limoni

Përgatitja:

 • Ziejini bizelet dhe një pjesë të tyre bëjini pure. Ziejeni pak spinaqin në ujë me kripë.Prisni dhe qepët në kuba të vegjël dhe gatuajini në tiganin e thellë me piper, në vaj ulliri duke shtuar dhe hudhrat.

 • Kur qepët të kenë marrë ngjyrë kafe, shtoni verë të bardhë dhe domatet e qëruara. Shtoni bizelet dhe spinaqin në supë si dhe ujin në të cilin është zier spinaqi, nëse është e nevojshme.

 • Lëreni supën të vlojë dhe më pas shtoni majdanoz, vaj ulliri dhe lëng limoni.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 08:27

Nëse ka një recetë të traditës shqiptare që është e plotë në shije, e me të cilën nuk ngopesh asnjëherë, ajo është receta e byrekut me mish të grirë, qepë dhe domate.

Postuar: 09/12/2018 - 10:25

Nëse je një nga njerëzit që nuk ulen kurrë në tavolinë për të ngrënë mëngjes, sepse koha nuk të p

Postuar: 07/12/2018 - 12:28

Dikur ishin ëmbëlsirat më magjepsëse për fëmijë e të rritur.

Postuar: 06/12/2018 - 13:26

Një sfidë e vërtetë është për amvisat pjekja e mishit në shtëpi.

Postuar: 05/12/2018 - 14:24

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin shëndetlie.

Postuar: 03/12/2018 - 14:58

Torta me peta dhe krem qumështi është e famshme në të gjithë botën dhe është një ndër ëmbëlsirat

Postuar: 29/11/2018 - 14:22

E ka emrin supa e Sulltanit sepse ka qenë ndër recetat e veçanta që përgatitej më shpesh e shtroh