Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Më e lehta dhe e shijshmja që keni provuar ndonjëherë! Receta e pandispanjës me tri përbërës

Postuar: 16/11/2018 - 15:39

Për të gjithë ju që jeni kuriozë të përgatisni vetëm masën e pandispanjës, me shurupin sipër, ju sjellim sot recetën.

Për pandispanjën ju duhen vetëm tri përbërës. Kini parasysh të mos përdorni asnjë fryrës dhe sa për vezët nuk është e nevojshme të ndani të verdhën nga të bardhat.

Përbërësit 

  • 10 vezë

  • 10 lugë gjelle sheqer

  • 10 lugë gjelle miell

Për shurupin

  • 800 gr sheqer

  •  400ml uje

Përgatitja:

  • Me anë të një mikseri do të rrihni vezët me sheqerin përreth 15 minuta. Miellin do ta shtoni gradualisht.

  • I përzieni mirë dhe më pas masën e krijuar e shtroni në një tavë. E fusni në furrë përrëth 30 minuta në temperaturë 180 gradë. Duhet ta kontrolloni herë pas herë në mënyrë që të shmangni djegien.

  • Në fund pasi e keni nxjerrë i shtoni shurupin e nxehtë.

  • E lini përrëth 1 orë të ftohet dhe më pas mund ta shijoni!

Nuk ishte edhe aq e vështirë apo jo?

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 08:27

Nëse ka një recetë të traditës shqiptare që është e plotë në shije, e me të cilën nuk ngopesh asnjëherë, ajo është receta e byrekut me mish të grirë, qepë dhe domate.

Postuar: 09/12/2018 - 10:25

Nëse je një nga njerëzit që nuk ulen kurrë në tavolinë për të ngrënë mëngjes, sepse koha nuk të p

Postuar: 07/12/2018 - 12:28

Dikur ishin ëmbëlsirat më magjepsëse për fëmijë e të rritur.

Postuar: 06/12/2018 - 13:26

Një sfidë e vërtetë është për amvisat pjekja e mishit në shtëpi.

Postuar: 05/12/2018 - 14:24

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin shëndetlie.

Postuar: 03/12/2018 - 14:58

Torta me peta dhe krem qumështi është e famshme në të gjithë botën dhe është një ndër ëmbëlsirat

Postuar: 29/11/2018 - 14:22

E ka emrin supa e Sulltanit sepse ka qenë ndër recetat e veçanta që përgatitej më shpesh e shtroh