Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mish qingji i përgatitur me nenexhik dhe hudhër

Postuar: 14/08/2018 - 22:42

Përbërësit

1 kg mish qingji (pjesa e kofshës)

2 thelpinj hudhër

½ tufë nenexhik

2-3 lgj vaj ulliri

Cipa dhe lëngu i 1 limoni

Kripë, piper i zi

Piper i kuq kokërr

½ gotë ujë

1 bustinë koncentrat perime

Vendosim në blender vajin e ullirit, nenexhikun dhe hudhrat dhe i grijmë duke realizuar një salcë kremoze. Largojmë kockën e kofshës së mishit të qingjit dhe i bëjmë një prerje në gjysëm. E marinojmë nga brenda dhe jashtë mishin e qingjit me kripë, piper të zi dhe piper të kuq kokërr. Më pas e lyejmë mirë me salcën e përgatitur dhe në fund e spërkasim me lëngun dhe cipën e limonit. Mundohemi që ta kthjemë mishin nga të gjitha anët në mënyrë që të marinohet në çdo anë. E palosim më pas mishin duke e kthyer në gjendjen fillestare dhe e lidhim me fije kuzhine ose stikadent. E vendosim më pas në një tavë ku shtojmë ½ gotë ujë me një bustinë koncentrat perime të thërrmuar. E vendosim mishin e qingjit të piqet fillimisht në temperaturën 200 gradë Celsius për 20 minuta, më pas ulim temperaturën në 170 gradë dhe e lemë të piqet për 1 orë e 30 minuta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 31

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 13:36

Një recetë speciale e pulës së pjekur me disa përbërës fantastik që lehtë gjenden në kuzhinë e që ofrojnë një shije të veçantë.

Postuar: 10/11/2018 - 11:04

Supë me bizele dhe spinaq është ajo çka i duhet trupit tuaj këto kohë.

Postuar: 10/11/2018 - 10:50

Tanimë për të shijuar tortillat nuk është e thënë të shkoni patjetër në restorant.

Postuar: 09/11/2018 - 14:07

Me barishte, erëza dhe agrume…Ka kaq shumë ide për t’i dhënë kripës në kuzhinë një &

Postuar: 09/11/2018 - 12:16

Një recetë fantastike, e thjeshtë dhe unike në shije e cila padyshim, pasi ta keni provuar njëher

Postuar: 09/11/2018 - 11:52

Revania është një ndër ëmbëlsira më të vjetra shqiptare.

Postuar: 09/11/2018 - 11:41

Orizi është një nga përbërësit kryesorë të gatimeve tona.