Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndjeheni të lodhur dhe pa energji? Supa e ftohtë me avokado është idealja (Receta)

Postuar: 02/02/2019 - 23:23

 Supa me avokado dhe spinaq është një pjatë mjaft ushqyese, e përshtatshme veçanërisht në periudhat kur kaloni një stres apo kur keni lodhje fizike.

Përbërësit: ½ avokado, 300 gr. spinaq, 50 gr. kos, 1 qepë e freskët, vaj, kripë/piper

Përgatitja: Filloni duke zjerë spinaqin, pasi ta keni larë mirë me ujë të ftohtë. Më pas, prisni avokadon në pjesë të vogla dhe hidhni mbi të limonin dhe qepën.

Përziejeni mirë me spinaqin dhe shtoni vajin, kosin (mbani një lugë) kripën dhe piperin. Vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe përziejini deri sa të formohet një masë kremoze.

Shërbeheni me kosin që keni mbajtur në anë. Mund ta shoqëroni me fruta të thata, qepë, kastravec, domate, apo kombinim të disa prej tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/02/2019 - 19:54

Për brumin:
200g miell 
2 vezë 

Postuar: 10/02/2019 - 23:27

Kafeja turke është e famshme në të gjithë botën jo vetëm për shijen dhe stilin e veçantë të përga

Postuar: 10/02/2019 - 20:14

Hollimi i petëve të byrekut vet në shtëpi është një traditë, me të cilën padyshim krenohen gjithë

Postuar: 10/02/2019 - 19:06

Nëse doni të konsumoni diçka të shijshme për të plotësuar oreksin por edhe për ta kënaqur atë, zg

Postuar: 06/02/2019 - 22:35

Na qëllon të gjithëve që në situata të caktuara, të përfundojmë duke ngrënë për darkë një salla

Postuar: 05/02/2019 - 14:55

Tava e pulës së pjekur me patate është ndër recetat më të preferuara të shqiptarëve.

Postuar: 30/01/2019 - 13:54

Gripi është gjëja më e mërzitshme që mund t’i ndodh dikujt gjatë sezoni të dimrit.