Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pula e pjekur me hudhra dhe rozmarinë, receta për një shije perfekte

Postuar: 29/11/2018 - 13:04

Kjo është një recetë me shijë të mrekullueshme që padyshim mbush gjithë shtëpinë me aromën e saj fantastike si dhe dëshirën për t’u ulur menjëherë në tryezë e për ta shijuar.

Më poshtë ju sjellim recetën e thjeshtë të përgatitjes së pulës së pjekur me hudhra dhe rozmarinë.

Kjo recetë përgatitet shumë thjeshtë dhe lehtë, kërkon pak përbërës dhe pak kohë por do t’ju përfshijë tërësisht me shijen e saj.

Përgatitja e Pulës së Pjekur me Hudhra dhe Rozmarinë

Përbërësit

 1 kg pulë e freskët

8 thelpinj hudhre të ndarë në dy pjesë

2 lugë gjelle me rozmarinë ose disa degëza rozmarinë

2 lugë gjelle me vaj ulliri

1 lugë gjelle me gjalpë të freskët

Kripë

Piper i zi

Përgatitja

Si fillim ju udhëzojmë të para ngrohni furrën e sobës në temperaturë maksimale.

Pulën e freskët pasi ta keni pastruar dhe ndarë në copa thajeni nga lëngjet përmes një pecete kuzhine.

Vendoseni në një tenxhere me vaj ulliri dhe gjalpë të freskët, kaurdisini copat e pulës nga të dyja anët, kriposeni dhe shtoni 2 gota ujë e gjysmë.

Lëreni të ziejë për 15 minuta dhe më pas hiqeni nga zjarri.

Më pas, ju udhëzojmë që në një tavë ku keni shtruar më parë letër pjekjeje, vendosni copat e mishit të pulës, spërkatini më hudhrat e prera, rozmarinën dhe piperin e zi.

Provojeni nëse ka kripë sa duhet.

Hidhini përsipër lëngun e mbetur të pulës së zjerë dhe futeni të piqet në furrë derisa të mbetet me pak lëng dhe sipërfaqja e thelave të pulës të marrë ngjyrë të kuqërremtë të artë.

Kjo recetë fantastike shoqërohet në mënyrë të shkëlqyer me sallata të freskëta të stinës, salca të ndryshme si salcë kosi me arra dhe kastravecë, perime të pjekura, supa të ndryshme etj.

Pula e pjekur me hudhra dhe rozmarinë mund të shoqërohet plot shije edhe me turshi të ndryshme shtëpie.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 08:27

Nëse ka një recetë të traditës shqiptare që është e plotë në shije, e me të cilën nuk ngopesh asnjëherë, ajo është receta e byrekut me mish të grirë, qepë dhe domate.

Postuar: 09/12/2018 - 10:25

Nëse je një nga njerëzit që nuk ulen kurrë në tavolinë për të ngrënë mëngjes, sepse koha nuk të p

Postuar: 07/12/2018 - 12:28

Dikur ishin ëmbëlsirat më magjepsëse për fëmijë e të rritur.

Postuar: 06/12/2018 - 13:26

Një sfidë e vërtetë është për amvisat pjekja e mishit në shtëpi.

Postuar: 05/12/2018 - 14:24

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin shëndetlie.

Postuar: 03/12/2018 - 14:58

Torta me peta dhe krem qumështi është e famshme në të gjithë botën dhe është një ndër ëmbëlsirat

Postuar: 29/11/2018 - 14:22

E ka emrin supa e Sulltanit sepse ka qenë ndër recetat e veçanta që përgatitej më shpesh e shtroh