Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Qofte me kungulleshka, vezë dhe patate

Postuar: 05/11/2018 - 13:04

Koha e përgatitjes: 20 min –          Koha e gatimit: 10 min

Përbërësit:

5 kungulleshka

2 patate

2 vezë

Djathë i grirë parmixhano

1 qepë e grirë

2 thelpinj hudhra të grira

1 filxhan miell

Kripë

Piper

Udhëzimet:

1-Grini me rende kungujt dhe patatet, hidhuni kripë dhe lërini të pushojnë.

2-Shtoni vezët dhe të gjithë përbërësit e tjerë dhe përziejini mirë.

3-Më pas shtoni kripë dhe piper dhe i skuqni në vaj të nxehtë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/04/2019 - 22:35

Sikurse disa çajra të tjerë bimorë, që kanë veti të mira për shëndetin e njeriut, edhe çaji i zi ka shumë përfitime për shëndetin.

Postuar: 19/04/2019 - 14:57

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të mirë e të shijshme, padyshim

Postuar: 16/04/2019 - 12:44

Qoftet janë gjithnjë një ushqim shumë i preferuar.

Postuar: 10/04/2019 - 13:44

Problemi që haset më shumë kur mishi i pulës gatuhet në furrë, është se bëhet shumë i thatë.

Postuar: 09/04/2019 - 09:27

Omleta është një ndër ushqimet më të shijshme që ju shoqëron çdo mëngjes dhe ka me dhjetëra mënyr

Postuar: 07/04/2019 - 21:46

E lehtë dhe shumë e shëndetshme.

Postuar: 05/04/2019 - 10:44

Kjo është një pjatë fantastike me bazë vezët dhe perimet.