Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Receta e biftekut me speca i gatuar ngadalë

Postuar: 23/08/2018 - 13:01

E butë dhe me shije, kjo recetë gatuhet në tenxhere të ngadaltë dhe pastaj shërbyehet mbi oriz, mbi petka me vezë etj.

Përbërësit

900 gr kontrafileto viçi (e prerë në shirita nga 6 cm)

pluhur hudhre (për shije)

3 lugë gjelle vaj vegjetal

1 kub supë viçi

1/4 filxhan ujë (të nxehtë)

1 lugë gjelle miell misri

1/2 filxhan qepë (të copëtuara)

2 spec (të mëdhenj zile të gjelbër, thuajse të copëtuar)

0.4 lt domate (të ziera, me lëng)

3 lugë gjelle salcë soje

1 lugë çaji sheqer (të bardhë)

1 lugë çaji kripë

Përgatitja

Spërkasim kontrafiletën me pluhur hudhre për shije. Në një tigan të madh në temperaturë mesatare, ngrohim vajin vegjetal dhe u japim ngjyrë kafe shiritave të mishit të viçit.

E zhvendosim në një tenxhere të ngadaltë.

Përzierje kubin e supës me ujë të nxehtë derisa të shkrihet, pastaj e përziejmë në miell misri derisa të shkrihet edhe mielli i misrit.

E derdhim në tenxheren me gatim të ngadaltë ku është mishi. Përziejmë në të qepë, specat jeshilë, domatet e ziera, salcën e sojes, sheqerin dhe kripën.

I mbulojmë dhe i gatuajmë për 3 deri në 4 orë në temperaturë të lartë, apo për 6 deri në 8 orë në temperaturë të ulët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 13:36

Një recetë speciale e pulës së pjekur me disa përbërës fantastik që lehtë gjenden në kuzhinë e që ofrojnë një shije të veçantë.

Postuar: 10/11/2018 - 11:04

Supë me bizele dhe spinaq është ajo çka i duhet trupit tuaj këto kohë.

Postuar: 10/11/2018 - 10:50

Tanimë për të shijuar tortillat nuk është e thënë të shkoni patjetër në restorant.

Postuar: 09/11/2018 - 14:07

Me barishte, erëza dhe agrume…Ka kaq shumë ide për t’i dhënë kripës në kuzhinë një &

Postuar: 09/11/2018 - 12:16

Një recetë fantastike, e thjeshtë dhe unike në shije e cila padyshim, pasi ta keni provuar njëher

Postuar: 09/11/2018 - 11:52

Revania është një ndër ëmbëlsira më të vjetra shqiptare.

Postuar: 09/11/2018 - 11:41

Orizi është një nga përbërësit kryesorë të gatimeve tona.