Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrepa dhe patate të pjekura në furrë

Postuar: 11/05/2018 - 21:19

Kemi zgjedhur sot një pjatë tepër të shijshme, ekonomike dhe të shpejtë. Drekë apo vakt për të cilën do të thoni "Si nuk e kemi provuar më parë"?! Stafi i revista Shije është këtu për t'i risjellë ato dhe për t'ju kujtuar se sa shumë gjëra mund të bëni me fare pak përbërës!

Përbërësit:

  • 400 gr patate
  • 2 qepë
  • 1 rrepë të bardhë
  • 250 ml kos
  • 2 lugë salcë
  • piper i zi

Përgatitja:

  • Pasi t'i keni qëruar dhe larë, prisni patatet në formë kubike. I vendosni ato bashkë me qepët dhe rrepën në një tavë të spërkatur me pak vaj.
  • Përzieni kosin, salcën, piperin e zi së bashku në një tas dhe më pas, masën e përftuar ja hidhni tavës.
  • Mbuloni tavën me letër kuzhine, futeni të piqet në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 30 minuta.
  • Pas 30 minutave hiqjani letrën ose kapakun dhe lëreni edhe për 20 minuta të tjera, derisa perimet të jenë pjekur mirë. Ju bëftë mirë!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2018 - 11:07

Le t’i themi lamtumirë akullores tradicionale. Moda e re, nisur nga New Yorku, quhet Booza. Është një akullore e pazakontë, si gomë për t’u përtypur dhe rezistente ndaj nxehtësisë.

Postuar: 16/07/2018 - 22:26

Tave me patate, proshute dhe pancete

Përbërësit

6 kokrra patate

Postuar: 16/07/2018 - 22:15

Përbërja

4 banane

2 lgj mjaltë

100 gr çokollatë

Pergatitja

Postuar: 16/07/2018 - 18:21

(Sasia e përbërësve përzgjidhet sipas preferencës mjafton që të respektohet raporti si më poshtë.

Postuar: 15/07/2018 - 11:47

Përbërësit:

Postuar: 13/07/2018 - 20:15

Një agjenci reklamash australiane ka përgtitur një koleksion me fotografi ushqimesh në nder të Fe

Postuar: 13/07/2018 - 12:54

Fantastike për t’i konsumuar në çdo kohë ashtu si edhe për t’i gatuar në mënyra të nd