Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sallatë me spinaq dhe fileto pule

Postuar: 24/06/2018 - 11:51

Përbërësit

300 gr fileto pule

150 gr spinaq
1 spec të kuq
200 gr perime miks
1 kokërr portokall
Cipa dhe lëngu i 1 portokalli
4 lgj vaj ulliri
1 tufë nenexhik
Kripë, piper
Përgatitja
Në dy tenxhere të ndryshme vendosim në njërën mishin e pulës, në tjetrën perimet të prera në kubikë të vegjël të ziejnë. I rregullojmë perimet dhe mishin e pulës me kripë dhe i lemë të ftohen mirë.

Më pas i vendosim në një sallatiere. Në një enë të vogël trazojmë vajin e ullirit me cipën dhe lëngun e 1 portokalli dhe më kripë e piper. Shtojmë në sallatë nenexhikun e freskët dhe një portokall të filetuar. E përziejmë mirë dhe më pas e marinojmë sallatën me salcën e përgatitur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/02/2019 - 19:54

Për brumin:
200g miell 
2 vezë 

Postuar: 10/02/2019 - 23:27

Kafeja turke është e famshme në të gjithë botën jo vetëm për shijen dhe stilin e veçantë të përga

Postuar: 10/02/2019 - 20:14

Hollimi i petëve të byrekut vet në shtëpi është një traditë, me të cilën padyshim krenohen gjithë

Postuar: 10/02/2019 - 19:06

Nëse doni të konsumoni diçka të shijshme për të plotësuar oreksin por edhe për ta kënaqur atë, zg

Postuar: 06/02/2019 - 22:35

Na qëllon të gjithëve që në situata të caktuara, të përfundojmë duke ngrënë për darkë një salla

Postuar: 05/02/2019 - 14:55

Tava e pulës së pjekur me patate është ndër recetat më të preferuara të shqiptarëve.

Postuar: 02/02/2019 - 23:23

 Supa me avokado dhe spinaq është një pjatë mjaft ushqyese, e përshtatshme veçanërisht në pe