Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sallatë pranverore me spinaq

Postuar: 13/05/2018 - 11:41

Sallata me spinaq është një pjatë e lehtë, e shijshme dhe tepër e ushqyeshme. Mjaftojnë disa përbërës ekonomikë, që gjenden në frigoriferin tuaj dhe sallata e pranverës është gati për tu shijuar!

Përbërësit:

 • 150 gr spinaq
 • 1 kërpudhë
 • 1 spec i kuq
 • 20 gr djathë i bardhë (ose i preferuari juaj)
 • Vaj ulliri
 • Mustardë
 • Uthull molle

Përgatitja:

 • Spinaqi i freskët lahet dhe kullohet.
 • Kërpudhat i prisni në feta, ndërsa specin e kuq të pjekur, të qëruar dhe të marinuar e kombinoni me vaj ulliri, mustardë dhe uthull molle.
 • Dekoroni pjatën nga lart me djathë të bardhë! Ju bëftë mirë!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2018 - 14:03

Përbërësit

250 gr miell Teuta

250 gr djathë të bardhë

100 gr kos

2 kokra vezë

½ gotë vaj ulliri Olitalia

1 lk pluhur pjekës

Kripë, piper i zi

Pergatitja

Postuar: 20/05/2018 - 12:19

Nuk janë të paketuara, nuk përmbajnë çokollatë, por kanë një shije të mrekullueshme.

Postuar: 20/05/2018 - 12:15

Përbërësit

8 feta bukë (gruri)

100 gr domate qershi

200 gr kërpudha

gjysmë spec djegës (i freskët)

1 thelpi hudhër

Postuar: 19/05/2018 - 22:15

  Postuar: 19/05/2018 - 17:22

  Sot si ditë e diel do të shijojmë akullore shtëpie me banane. E dimë që mezi po prisni ndaj le të fillojmë.

  Postuar: 19/05/2018 - 16:16

  Lulelakra nuk është ushqimi i preferuar i të vegjëlve, por pica me shumë mundësi do të bëhet fare kollaj.

  Postuar: 18/05/2018 - 20:32

  Nëse keni qenë duke kërkuar recetën më të thjeshtë për disa biskota të shijshme jeni në vendin e duhur.