BREAKING NEWS

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje ngjarjen e bujshme, jep mesazhin: Jeta vazhdon…

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje
x
BREAKING NEWS

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Berishën e Metën dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Këta janë betuar!

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë
x
BREAKING NEWS

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për kultivimin e kanabisit”, eksperti i kriminalistikës jep alarmin: Shqipëria tranziti dhe përpunimi i drogërave të forta, grupet kriminale nuk kanë më interes me...

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për
x
BREAKING NEWS

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni, tentativa për të manipuluar ngjarjen. Karamuço: Ja pse shkuan në vendngjarje dy zv.drejtorët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni,
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Klodiana Lala zbulon çfarë u gjetën në ‘ML’: Si gënjeu publikisht Ardi Veliu për ngjarjen e Elbasanit

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Klodiana Lala zbulon çfarë u gjetën
x
BREAKING NEWS

“Ishte një ngjarje e rrezikshme, nuk iu falet”, Ervin Karamuço fajëson zyrtarët e policisë për vrasjen që tronditi vendin: Edhe gjyqtari ka shumë faj dhe përgjegjësi

“Ishte një ngjarje e rrezikshme, nuk iu falet”, Ervin
x

Guzhinë

Si të përgatisni biskota me limon, receta që do ta dashurojë gjithë familja juaj

Si të përgatisni biskota me limon, receta që do ta dashurojë

Biskota të thjeshta në përgatitje dhe të shijshme kur i provon.

Përbërësit:

•           2 lëkurë limoni

•           2 vezë (të verdhat)

•           125 gr gjalpë (i ngrirë)

•           100 gr sheqer pluhur

•           5 gr miell

•           2 vezë (të verdhat)

•           10 gr miell misri

•           35 gr sheqer

•           125 ml qumësht

•           2 lëkurë limoni

•           1 kokërr vezë

•           250 gr miell

Përgatitja

1.Për përgatitjen e biskotave me limon, si fillim duhet të ndërtoni brumin.

2.Sitni në një tas miellin dhe hidheni në mikser. Bashkojeni me gjalpin e ngrirë dhe hidhini dhe pak kripë. Frulojeni deri në momentin që përbërësit të jenë bashkuar.

3.Grini lëkurën e limonave për të qënë gati për përgatitjen e brumit.

4.Më pas, në një hapësirë në kuzhinë ku përgatisni brumin, hidhni sheqerin pluhur dhe në qendër hidhni masën e përgatitur me miell dhe gjalpë. Shtojini lëkurat e limonit, të cilat i japin aromë brumit. Hidhni edhe të verdhat e vezëve dhe më pas filloni t’i gatuani me dorë, deri sa të krijoni një masë homogjene dhe kompakte.

5.Brumin e ndërtuar e mblidhni me qese plastike dhe futeni në frigorifer për 30 min.

6.Tani filloni të përgatisni kremin. Në një tigan hidhni qumështin. Më pas, sipër i grini lëkurën e limonit dhe lëreni të vlojë pak e fikeni zjarrin.

7.Në një tas hidhni të verdhat e vezëve dhe sheqerin, e më pas trazojini me një rrahëse dore, deri në momentin që sheqeri të jetë shkrirë. Bashkojini më pas miellin dhe miellin e misrit, duke i situr më parë. Duke i trazuar këta përbërës, hidhni qumështin, tashmë të ftohur, pak e nga pak, teksa po trazohet.

8.Kremin e përgatitur transferojeni në një tigan, por më parë e kaloni nëpër një sitë, për të mbajtur lëkurat e limonit por edhe për ndonjë gungë të krijuar gjatë përzierjes. Gatuajeni kremin duke e lënë në zjarr të ulët dhe njëkohësisht e trazoni atë deri në momentin që të krijohet një krem kompakt.

9.Hidheni kremin në një tas, mbulojeni me letër plastike dhe futeni të ftohet në frigorifer.

10.Nxirrni brumin nga frigoriferi dhe hapeni me një okllai, duke krijuar një petë 2-3 cm të trashë.

11.Me anë të një forme për biskotat, kalojeni sipër brumit që të krijoni më pas biskotat.

12.Një prej formave, hidhini sipër pak nga kremi i krijuar pak më parë, tashmë i nxjerrë nga frigoriferi. Lyejani buzët formës së poshtme të biskotës me vezë dhe më pas vendosini sipër një tjetër flete brumi të prera më parë dhe i bashkoni mirë të gjitha skajet e formës së biskotës, në mënyrë që të ngjiten sa më mirë.

13.Pasi procedoni kështu me të gjitha biskotat, i vendosni në një tavë, ku më parë keni shtruar një letër pergameni. Futini në furrë të piqen në temperaturën 180 gradë për 20 minuta.

14.Pasi biskotat të mrrin një ngjyrë të artë, nxirrini nga furra dhe lërini të ftohen.

15.Tashmë biskotat tuaja janë gati për t’u shijuar.