Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Spageti me ragu

Postuar: 24/05/2018 - 12:01

Përbërësit
1 pako makarona spageti Garofalo
2 kuti ragu (360 gr) të gatshme Star
2 domate mesatare
1 lgj pure domate Star
2 lgj vaj ulliri 
1 koncentrat pule Gallina Blanca
1 lk sheqer, kripë, piper i zi
1 tufë majdanoz ose borzilok
Djathë kaçkavall sipas dëshirës

Përgatitja
Vendosim makaronat të ziejnë në ujë të vluar me kripë sipas minutazhit të përcaktuar në paketim.Ndërkohë në një tenxhere të vogël me 2 lugë vaj ulliri vendosim domatet të prera në kubikë, 1 lugë pure domate, 1 koncentrat pule të thërmuar dhe pak sheqer. I kaurdisim domatet për 5-6 minuta dhe më pas shtojmë pak ujë të ngrohtë nga lëngu i zierjes së makaronave dhe ragunë e gatshme. I trazojmë mirë përbërësit dhe i lemë për rreth 5 minuta që salca të lidhet mirë. E rregullojmë në fund me kripë dhe piper të zi dhe më pas shërbejmë makaronat të ziera aldente me ragunë duke e pudrosur me majdanoz ose borzilok dhe me pak djathë kaçkavall.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/08/2018 - 23:21

Kur përgatitni mish viçi në këtë mënyrë, e gjitha që ju mbetet është që të zgjidhni, salcë të mirë, pikante, ta shërbeni dhe ta shijoni!

Përbërësit:

– 2 copë ramstek

– 1 lugë erëza

Postuar: 14/08/2018 - 22:48

Përbërësit

6 kokrra patate

300 gr djath të verdhë

200 gr pançetë

Postuar: 14/08/2018 - 22:45

Përbërësit

4-5 kunguj të njomë

1 kokërr vezë

300 gr djath të bardhë

Postuar: 14/08/2018 - 22:42

Përbërësit

1 kg mish qingji (pjesa e kofshës)

2 thelpinj hudhër

Postuar: 13/08/2018 - 22:01

Patëllxhani është një perime që bie gjithmonë në sy në stendat e fruta perimeve në kryeqytet dhe

Postuar: 13/08/2018 - 21:57

Përbërësit

2 gota miell

1 bustinë pluhur pjekës

2-3 gotë sheqer

Postuar: 12/08/2018 - 16:56

Të shijshme, të lehta, të ëmbla e të kripura, krepa ka rrëmbyer zemrat e gjithë shqiptarëve me sh